Reklama

Polska ma tylko kilka miesięcy na udowodnienie, że nie popsuje finansów publicznych

Choć Polska uniknęła kolejnej obniżki oceny ratingu, PiS ma tylko kilka miesięcy na udowodnienie, że nie popsuje finansów publicznych.

Foto: Bloomberg

Agencja ratingowa Moody's utrzymała w sobotę ocenę wiarygodności kredytowej Polski na poziomie A2 (szósty stopień na 21 możliwych). Nadała jej jednak tzw. negatywną perspektywę i wymieniła czynniki, które mogą ją pchnąć do obniżki ratingu w najbliższej przyszłości. Paradoksalnie to może się okazać dla rządu bardziej brzemienne w skutki od styczniowej obniżki ratingu przez Standard&Poor's, innej z „wielkiej trójki" agencji ratingowych.

Ostatnia szansa na dostęp do NYT!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji "Rzeczpospolitej".

Oprócz rzetelnego i obiektywnego źródła najważniejszych informacji z Polski zyskujesz roczny dostęp do The New York Times w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama