Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 09.02.2018 11:47 Publikacja: 08.02.2018 20:00
Foto: Fotorzepa
Powracający jak bumerang temat stworzenia jednego wielkiego koncernu rafineryjnego zyskał dodatkowy napęd.
Projekt wydaje się mieć zielone światło zarówno u premiera Mateusza Morawieckiego, który jest zwolennikiem wzmacniania pozycji naszych koncernów na świecie, np. przez konsolidację, jak i u ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, który z kolei szuka chętnych do podziału ryzyka przy atomie – twierdzą osoby zbliżone do rządu.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie dzięki nowym technologiom imponują. To wartości, które łatwo można zmierzyć. W nowej Skodzie Superb jest jednak wiele technologii, których nie widać na pierwszy rzut oka, a które podczas jazdy można poczuć.
Czy sześć centymetrów to dużo? W samochodzie to sporo. Nowa Skoda Kodiaq jest większa od poprzedniczki właśnie o te dodatkowe centymetry. Dzięki nim wygospodarowano więcej miejsca dla pasażerów i przestrzeni na bagaże, a bryła dużego SUV-a zyskała na monumentalności.
Polska nie ma ogromnych zasobów gazu ziemnego, ale to, co posiadamy, pozwala pokryć jedną piątą zapotrzebowania krajowego. Do tego dochodzą złoża norweskie Orlenu, z których gaz trafia do Polski
W dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Zarówno przedstawiciele branży technologicznej, jak i raport Maria Draghiego wskazują, że Unia Europejska jest zapóźniona w kwestii rozwoju nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja. Problemem są choćby restrykcyjne przepisy o danych osobowych.
Wsparciem są regulacje, świadomość społeczna oraz idea gospodarki o obiegu zamkniętym. Rozwój utrudnia za to biurokracja, łamanie obowiązujących przepisów i koszty.
Seat i Cupra idealne się uzupełniają. Seat to historia i doświadczenie, Cupra to nowoczesność i emocje. Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Eksport to nasz strategiczny kierunek rozwoju. Tylko w ciągu ostatniego półrocza weszliśmy na dziewięć nowych rynków – mówi Magdalena Miele, prezeska Dr. Miele Cosmed Group S.A.
Wydarzenia ostatnich tygodni mogą być dobrym pretekstem do głębszej dyskusji na temat rynku ubezpieczeniowego w Polsce. Aby mógł on właściwie funkcjonować, potrzebne są też właściwe regulacje.
Szefowie towarzystw ubezpieczeniowych chcą zachęcać Polaków do ubezpieczania się, bo ciągle robimy to wyraźnie rzadziej niż większość mieszkańców Europy.
Eksperci Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie o lokalnym rozwoju firmy – zrównoważonym i biznesowym. Rozmowa z Katarzyną Borucką, dyrektorką ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju, Rafałem Palczakiem, dyrektorem handlowym, i Kseniją Todic, dyrektorką łańcucha dostaw.
Odpowiedź ubezpieczycieli na rosnący popyt na polisy zdrowotne i związane z nim coraz dłuższe kolejki, także przed prywatnymi gabinetami, mogą dać najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym sztuczna inteligencja.
Starają się łączyć zawodowe wyzwania z prywatnym życiem i świetnie realizują się jako kobiety aktywne. Poszukują pracy, w której nie zostaną zamknięte na lata w jednej, określonej funkcji. Dlatego szukają firm nowoczesnych i otwartych na świat, doceniających różnorodność. Poznajcie kobiety polskiej spółki Bacteromic, która walczy z problemem antybiotykooporności.
Problem z naszymi sąsiadami nie wynika tylko z nierozliczonego Wołynia, ale także, a może przede wszystkim, z tego, co robią dziś. Dziś z ich woli mordercy stają się bohaterami - mówił były premier Leszek Miller. - Ci, którzy wydawali zbrodnicze rozkazy o czystkach etnicznych, mają dzisiaj pomniki, ulice.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Strategiczne Wojska Rakietowe Rosji rozpoczęły ćwiczenia na Syberii.
Jill Stein, kandydatka amerykańskiej Partii Zielonych na prezydenta USA przekonuje, że gniew Amerykanów arabskiego pochodzenia i muzułmanów mieszkających w USA, wywołany wsparciem administracji Joe Bidena dla Izraela prowadzącego od roku wojnę w Strefie Gazy, może kosztować wiceprezydent USA Kamalę Harris utratę szans na prezydenturę.
Właśnie mija rok od ataku Hamasu na Izrael. A na Bliskim Wschodzie sytuacja wciąż się zaognia. To nie znaczy jednak, że nie ma chętnych do latania w ten region.
Polska nie ma ogromnych zasobów gazu ziemnego, ale to, co posiadamy, pozwala pokryć jedną piątą zapotrzebowania krajowego. Do tego dochodzą złoża norweskie Orlenu, z których gaz trafia do Polski
Wydatki m.in. na podjazd czy ogrodzenie działki z domem są objęte ulgą mieszkaniową w PIT.
Prokuratorem krajowym zgodnie z prawem jestem dzisiaj ja, a Dariusz Barski pozostaje w stanie spoczynku. Taka jest dziś rzeczywistość prawna i nie zmieni tego stanowisko tzw. neosędziów – mówi Dariusz Korneluk, prokurator krajowy.
Tak wygląda limuzyna nowego Volkswagena Passata. VW wprowadza taki właśnie model na rynek chiński. Nosi nazwę Passat Pro, ma pięć metrowów długości i trzy ekrany na desce rozdzielczej.
Ursula von der Leyen szykuje niekorzystną dla Polski rewolucję budżetową — dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Będzie się musiał z nią zmierzyć polski komisarz.
Seat i Cupra idealne się uzupełniają. Seat to historia i doświadczenie, Cupra to nowoczesność i emocje. Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Obrońca Marcina Romanowskiego przekazał, że jego klient nie stawi się w prokuraturze. Po uchyleniu, chroniącego posła PiS immunitetu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, śledczy chcą powtórzyć przedstawienie zarzutów.
Na niektórych stacjach za granicą trzeba do płatności na nich zeskanować kod QR. Teraz cyberprzestępcy znaleźli nową metodę wyłudzania danych zakrywając kody QR podróbkami. Ich cel to dane konta. Przypadki takich oszustw znane są z całej Europy.
Obrońca Janusza Palikota - mec. Jacek Dubois - zapowiedział złożenie doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa w związku ze złamaniem tajemnicy adwokackiej.
Do 3 lat pozbawienia wolności, możliwa konfiskata pojazdu i czasowy zakaz prowadzenia - taka kara grozi za jazdę w stanie nietrzeźwości. Czy powinna być ostrzejsza? Takie pytanie zadano w najnowszym sondażu United Surveys.
Podwyższenie kary za nielegalną reklamę alkoholu do kwoty ponad pół miliona złotych - taki zapis ma znaleźć się w nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości.
Prezydencka gra rusza. Partie szykują się do najważniejszej kampanii najbliższych lat. Co kryje się za kulisami? O tym jest nowy podcast "Rzeczpospolitej", "Pałac Prezydencki". Na początek: Kulisy wyborów w 2015 roku. Jak PiS wybrało Andrzeja Dudę?
Przejście przez przedsiębiorcę z jednego systemu ubezpieczeń do drugiego nie gwarantuje niższych składek.
W dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
„Czy Pani/Pana zdaniem groźby Rosji dotyczące możliwości użycia przez nią broni atomowej są wiarygodne?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Giganci technologiczni chcą budowy reaktorów jądrowych, aby zasilać swoje centra danych i sztuczną inteligencję.
Choć podróżowanie pociągiem jest bardziej ekologiczne niż samochodem lub samolotem, jego nieodłącznym elementem są opóźnienia. Z ich powodu pasażerowie często muszą zmienić lub odwołać swoje plany. Kiedy podróżnym należy się rekompensata?
Sklepów otwartych we wszystkie niedziele chce 52,6 proc. Polaków. W stosunku do badania z lutego to wzrost o 6,6 pkt proc. Liczba zdeklarowanych zwolenników takich ograniczeń z kolei spadła.
Mniejsze miasta w bezpośrednim sąsiedztwie kolei dużych prędkości zostaną z nią połączone wybudowanymi łącznicami, ale to przewoźnik zdecyduje, czy będzie chciał do nich wjeżdżać swoimi pociągami - ustaliła „Rzeczpospolita”.
Wschodnie ziemie mogą szybko powrócić do Ukrainy, bo większość Rosjan nie traktuje tych terenów poważnie. Z Krymem sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana – mówi „Rzeczpospolitej” Michaił Chodorkowski, jeden z liderów rosyjskiej opozycji, niegdyś najbogatszy Rosjanin.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas