Reklama
Rozwiń
Reklama

Drugi miesiąc lepszej sprzedaży na Wyspach

Sprzedaż nowych samochodów w W. Brytanii zwiększyła się w maju drugi kolejny miesiąc o 3,4 proc. rok do roku.

Aktualizacja: 06.06.2018 09:05 Publikacja: 06.06.2018 09:03

Drugi miesiąc lepszej sprzedaży na Wyspach

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Łącznie sprzedano 192 649 samochodów dzięki osobom fizycznym, które kupiły o 10 proc. więcej. Dynamika kupowania przez osoby fizyczne wyrównała słaby popyt firm — wynika z danych branżowej organizacji SMMT. W maju popyt na drugim rynku europejskim był lepszy dzięki zwiększeniu o 23,5 proc. sprzedaży samochodów z napędem benzynowym, bo sprzedaż diesli zmalała o 23,5 proc.

W kwietniu rynek poprawił się o 10,4 proc., ale rok temu ten miesiąc wypadł bardzo blado z powodu wejścia w życie nowego podatku.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Google stawia na własne chipy AI. Nvidia pod presją
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Biznes
Rosyjski zapasik na czarną godzinę. Walka o miliardy dolarów zakopane w raju
Patronat Rzeczpospolitej
Polska w programie Horyzont Europa: czas na zmiany
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Biznes
Polskie e-sklepy zarabiają na Ukrainie, aktywa Rosji i spór o cła UE-USA
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama