Szwedzka sieć meblarska ogłosiła na wszystkich swoich rynkach akcję naprawczą drewnianego stołu do przewijania dzieci serii Sundvik, który służy jednocześnie za komodę do przechowywania rzeczy.

Ikea apeluje do swoich klientów, którzy zakupili ten mebel, aby zabezpieczyli składaną część za pomocą dołączonych okuć zabezpieczających. Jeśli okucia nie były zamontowane lub zostały zgubione, klient powinien skontaktować się ze sklepem, aby otrzymać bezpłatnie nowy zestaw. Nie trzeba okazywać przy tym paragonu.

Czytaj także: Ikea zmieniła logo. I prawie nikt tego nie zauważył 

Akcja jest wynikiem trzech wypadków, które do tej pory zgłoszono sieci. Klienci poinformowali, że składana części mebla obluzowała się, co doprowadziło do upadku dzieci ze stołu. W każdym z tych przypadków stół nie został zabezpieczony za pomocą okuć. O tym, jak dokładnie zabezpieczyć mebel, informuje załączona instrukcja montażu, jednak jak ustaliła Ikea, wielu klientów tego nie robi.

Zdaniem sieci, mebel jest całkowicie bezpieczny, o ile jest użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zamontowany tak jak wymaga tego instrukcja montażu. Ikea przeprosiła jednak za niedogodności i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo klientom.

- Bezpieczeństwo produktów jest dla IKEA najważniejsze i jest nam bardzo przykro, że doszło do tych zdarzeń, choć na szczęście, według naszej wiedzy, dzieciom nic poważnego się nie stało. Postanowiliśmy działać zapobiegawczo i poprawić informacje dotyczące produktu – mówi Emelie Knoester, kierownik działu Ikea dla Dzieci, cytowana w komunikacie.

Więcej informacji na temat akcji naprawczej można znaleźć na stronie internetowej Ikei lub pod numerem telefonu 22 275 05 00.