Ultimatum KBA dla Audi ws. diesli

Niemiecki urząd motoryzacji KBA oświadczył kierownictwu Audi, że firmie grozi kara za nieusunięcie z diesli nielegalnego oprogramowania pozwalającego manipulować emisjami spalin - podał „Bild am Sonntag”, a za nim Reuter.

Aktualizacja: 16.09.2019 16:58 Publikacja: 16.09.2019 16:53

Ultimatum KBA dla Audi ws. diesli

Foto: Bloomberg

Według tygodnika, KBA poinformował Audi trzema pismami, że ma do 26 września usunąć to oprogramowanie z tysięcy pojazdów z silnikami V6 i V8 TDI pod groźbą grzywny po 25 tys. euro za każdy pojazd mający nadal bezprawny element wyposażenia. 

Resort transportu podał w ubiegłym roku, że KBA wykrył istnienie takiego oprogramowania w ok. 127 tys. samochodów Audi z silnikami spełniającymi normę Euro-6, w tym 77 600 w Niemczech. Audi wyjaśniła w swoim czasie, że te modele zostały objęte dobrowolną akcją przywoławczą 850 tys. pojazdów z dieslami V6 i V8.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Polskie start-upy bez pieniędzy, odbudowa Ukrainy i współpraca Paryża z Londynem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Pepco więcej sprzedaje i rusza ze skupem akcji
Biznes
102 przypadki konfiskaty prywatnych majątków w Rosji. Miliardy dolarów na wojnę
Biznes
Największy atak na Ukrainę, InPost z kolejnym przejęciem, Polska celem hakerów
Biznes
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja? Wojna w internecie się nasila
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama