Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.03.2020 11:26 Publikacja: 04.03.2020 11:26
Foto: AFP
Rosja wprowadziła zakaz eksportu i wywozu towarów medycznych, w tym masek, jednorazowych rękawiczek i ochrony na obuwie, waty, gazy, bandaży, jednorazowej odzieży ochronnej, fartuchów chirurgicznych. Zakaz obejmuje też środki do dezynfekcji. Ważności nie utraciły jedynie kontrakty eksportowe podpisane w minionym roku.
Jak wyjaśnił Denis Manturow minister przemysłu i handlu, zakaz eksportu ma zlikwidować sztuczny deficyt „niektórych rodzajów artykułów medycznych, które spekulanci mogą wywozić za granicę”.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rosyjski dyktator polecił rządowi przygotowanie wprowadzenia ograniczeń w korzystaniu z oprogramowania i komunik...
Dom aukcyjny Sotheby's sprzedał największy fragment Marsa, jaki znaleziono dotąd na powierzchni Ziemi. Stanowi 6...
Berlin i Londyn zacieśniają współpracę obronną, Polska odda do końca roku 350 km dróg szybkiego ruchu. Rosyjskie...
Dlaczego chce zdjąć regulacje z Orange, ile telekomy zainwestują w 5G, jaka będzie minimalna prędkość internetu,...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas