40 tys. z tych przesyłek stanowiły testy maturalne, które musiały być doręczone w niecałe dwa tygodnie.

Poczta Polska od siedmiu lat doręcza testy egzaminacyjne: maturalne, do szkół podstawowych i gimnazjów. Jako jedyny operator pocztowy Poczta Polska współpracuje z klientami nadającymi przesyłki z testami egzaminacyjnymi.

W tym roku nieco innaczej przeprowadzono dystrybucję. - Wprowadziliśmy pełną konteneryzację, co pozwoliło przewieźć te przesyłki wyłącznie kursami planowymi - mówi Joanna Trójkowska, koordynator przedsięwzięcia. Jak twierdzi, takie rozwiązanie przyniosło oszczędności i zwiększyło bezpieczeństwo przesyłek. Testy egzaminacyjne na całej trasie były monitorowane przez system śledzenia przesyłek.

- W akcję zaangażowanych było wielu pracowników służb ekspedycyjno-rozdzielczych, kurierów i listonoszy. Kumulacja terminów egzaminacyjnych, to dla Poczty Polskiej jedno z największych wyzwań logistycznych - mówi Trójkowska.

To nie koniec sprawdzianu dla poczty. Jeszcze w czerwcu i sierpniu firma będzie doręczać testy egzaminacyjne do szkół podstawowych na egzamin w terminie dodatkowym, do szkół gimnazjalnych na egzamin poprawkowy oraz do szkół maturalnych na egzamin w terminie dodatkowym i do szkół zawodowych na etap pisemny i praktyczny egzaminu.