Na wieść o możliwym przejęciu akcje Foster's Group zdrożały na giełdzie w Sydney do 5,14 dolarów za walor. Była najwyższa od 25 lat. SABMiller zaoferował 4,9 dol. za jedną akcję tego największego producenta piwa w Australii i zapowiada, że nie zamierza zrezygnować z porozumienia z właścicielami Foster's. Przejmując go, ten drugi największy producent piwa na świecie (pod względem wielkości sprzedaży) zyskałby ok. 50 proc. australijskiego rynku piwa, wraz z czołową tam marką Victoria Bitter.

SABMiller, tak, jak pozostali piwni giganci, jest skazany na przejęcia jeżeli chce utrzymać szybkie tempo rozwoju. W poprzednim roku finansowym zakończonym 31 marca 2011 r. sprzedaż piw właściciela lidera polskiego rynku piwa zwiększyła się o 2 proc., głównie za sprawą Afryki i Azji. W tej ostatniej sprzedaż poszła w górę o 10 proc. W Europie, wielkość sprzedaży SABMillera spadła o 3 proc. W Polsce była o niemal 4 proc. mniejsza.

SABmiller nie jest jedynym chętnym na grupę Foster's. Przejęciem australijskiej firmy interesują się także japoński Asahi Breweries i Mexico's Grupo Modelo SAB de CV.