Optymizm z Niemiec

Polski przemysł samochodowy liczy na zapowiadane ożywienie w Niemczech. Zamówienia dla polskich poddostawców niemieckich fabryk zaczęły rosnąć.

Aktualizacja: 08.07.2020 06:27 Publikacja: 07.07.2020 21:00

Optymizm z Niemiec

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Hawalej

O dwie trzecie wzrosła w Polsce w czerwcu sprzedaż nowych samochodów w porównaniu z majem. Jak podał Instytut Samar, w ub. miesiącu zarejestrowano 40,9 tys. aut osobowych i lekkich dostawczych. I choć w ujęciu r./r. to jeszcze spadek o prawie jedną piątą, polska branża motoryzacyjna zaczyna odbijać się od dna. Zwłaszcza że pracują już praktycznie wszystkie zakłady produkcyjne sektora, a zamówienia z zagranicy, decydujące o jego kondycji ekonomicznej, stopniowo zaczynają rosnąć.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Materiał Promocyjny
Dlaczego Polacy boją się założenia firmy?
Biznes
Ogromna inwestycja Microsoftu w Europie. Koncern składa obietnicę
Biznes
Trump łagodzi cła, Chiny chcą powrotu do normalności. Polska stawia na innowacje
Biznes
Czy internet w dawnych białych plamach podrożeje?
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Biznes
Nowy prezes PGZ w maju. Najpewniej z Azotów