- Jako twórca Porsche 911, wykreował kulturę projektowania, która nadal kształtuje nasze samochody. Jego filozofia dobrego dizajnu jest dla nas dziedzictwem, które będziemy pielęgnować w przyszłości - powiedział w oświadczeniu Matthias Mueller, prezes Porsche AG.

Ferdinand Alexander Porsche urodził się 11 grudnia 1935 roku w Stuttgarcie. Był wnukiem Ferdinanda Porsche, autora projektu kultowego Vilkswagena Garbusa. Model 911, który stał się ikoną marki zaprojektował w 1962 roku. Z innych znanych projektów Alexandra należy jeszcze wymienić Porsche 904, ochrzczone przydomkiem Carrera GTS. Model ten, znany przede wszystkim z sukcesów na torach wyścigowych, został wyposażony w karoserię wykonaną z tworzyw sztucznych.

Gdy w 1972 roku firma przeobraziła się w spółkę akcyjną odszedł od szefowania Porsche KG , założył Porsche Design Studio i zdobył światową sławę jako niezależny projektant różnego rodzaju produktów. Studio jest uznawane w świecie jako jedno z najlepszych biur projektowych. Niektórymi z jego prac są np. męskie zegarki, okulary, artykuły piśmiennicze, urządzenia domowe, produkty przemysłowe (choćby butelka jednego z napojów energetyzujących) i wiele innych. F. Alexander zdobył wiele tytułów, wyróżnień oraz nagród.

Jako członek Rady Nadzorczej Porsche oraz główny udziałowiec nadzorował rozwój Porsche przez wiele lat. Od 1990 do 1993 roku był on jej prezesem, a od 2005 roku nie był już jej członkiem - oddał tę pozycję swojemu synowi Oliverowi, jednak dalej, acz nie bezpośrednio, miał w niej udział jako Honorowy Członek Rady Nadzorczej.