Dziubicki jest przyjacielem wiceministra finansów Piotra Patkowskiego, a prywatnie mężem wiceminister funduszy i polityki regionalnej Anny Gembickiej.

Kariera Szymona Dziubickiego kręci się głównie wokół Agencji Rozwoju Przemysłu. To spółka Skarbu Państwa znajdująca się pod bezpośrednim nadzorem premiera Mateusza Morawieckiego - informuje onet.pl. Jest w niej zatrudniony na stanowisku wicedyrektora biura public relations i marketingu. W 2019 r. zasiadł w radzie nadzorczej należącego do ARP przedsiębiorstwa Energia Euro Park. Od kilku tygodni może w swoim CV pochwalić się pracą w radzie nadzorczej ARP Games.

ARP Games to spółka córka Agencji. Główną osią jej działalności są ogłaszane dwa razy w roku konkursy, do których przystępują zespoły tworzące gry komputerowe. Nie są to produkcje wysokobudżetowe, ale do tej pory przy pomocy państwa udało się zrealizować kilkadziesiąt projektów na kwotę ponad 1,3 mln zł.

Rzecznik prasowy ARP poinformował, że Dziubicki ma wszelkie kompetencje do zasiadania w radzie nadzorczej ARP Games. Skończył prawo na UMCS w Lublinie, a po studiach zaliczył kurs z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego i komunikacji strategicznej na Daniel Morgan Graduate School of National Security w Waszyngtonie. Na koncie ma też dyplom MBA. Obecnie kształci się z zakresu innowacyjnej gospodarki na Uniwersytecie Warszawskim.

Jako członek rady nadzorczej ARP Games zarabia 1500 zł brutto miesięcznie, tj. 1130,30 zł netto. Rocznie chodzi więc o kwotę ponad 13,5 tys. zł na rękę.