Kodak ogłosił bankructwo na początku 2012 r. U szczytu swojej potęgi zatrudniał 145 tys. osób - pogarszające się wyniki wymusiły na firmie od 2003 r. zwolnienia 47 tys. pracowników, zamknięcie 13 fabryk i 130 laboratoriów. Gdy ogłaszała bankructwo pracowało w niej już tylko 19 tys. Dzisiaj jest ich jeszcze mniej, ale firma powoli się podnosi.

W 2013 r. Kodak miał 2,35 mld dol. przychodów – były nieco niższe od planu. Jednak co warte podkreślenia firmie udało się osiągnąć w sumie 160 mln dol. zysku operacyjnego.

Powodem kłopotów Kodaka było przegapienie momentu rosnącej popularności fotografii cyfrowej – gdy wprowadził na rynek takie aparaty był on już zasadzie podzielony między konkurentami. Dzisiaj  firma zupełnie zrezygnowała z elektroniki konsumenckiej i oferuje tylko usługi dla firm – działa na rynku filmowym jak również zajmuje się sprzętem do skanowania czy drukwoania.

Dyrektor finansowa Becky Root niedotrzymanie planu tłumaczy właśnie słabsza koniunkturą na rynku filmowym jak i mniejsze zainteresowanie firm usługami Kodaka.

Choć firmie udało się osiągnąć zysk operacyjny to zarząd nie ukrywa, że kłopoty firmy definitywnie sie zakończyły. Na 2014 r. prognozuje osiągnięcie podobnych przychodów rzędu 2,1-2,3 mld dol. oraz 145-165 mln dol. zysku.