Reklama

Kurs Bogdanki znów gwałtowanie spada

Nawet o 5 proc., do 58,55 zł, taniały w poniedziałek przed południem akcje Lubelskiego Węgla Bogdanka. To już kolejny dzień solidnych spadków notowań węglowej spółki.

Publikacja: 15.06.2015 12:17

Kurs Bogdanki znów gwałtowanie spada

Foto: 123rf.com

Dzisiejsza przecena oznacza, że przez ostatni miesiąc kurs Bogdanki stracił już 32 proc. To skłoniło część analityków do aktualizacji rekomendacji. DM Trigon obniżył cenę docelową akcji spółki do 58 zł i utrzymał zalecenie „sprzedaj". Analitycy tłumaczą, że do rewizji prognoz skłoniła ich najnowsza aktualizacja strategii Bogdanki (spółka zmniejszyła plan produkcji na ten rok), zmiana rekomendacji dywidendy (zarząd chce wstrzymać wypłatę dywidendy akcjonariuszom) oraz ogłoszenie szczegółów programu oszczędnościowego. Ich zdaniem sygnały płynące ze spółki cały czas nie napawają optymizmem. Tym bardziej, że w ich ocenie ostatnie zmiany w rządzie oznaczają, że systemowe rozwiązanie problemu Kompanii Węglowej przed wyborami nie wchodzi w grę.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Rodzina Trumpów miała finansowo udany rok
Biznes
Biznes potrzebuje imigrantów, Shein pod ostrzałem Francji, Trump pomnaża majątek
Biznes
Zachodnie koncerny znów rejestrują swoje marki w Rosji. Dlaczego to robią?
Biznes
Miało być bezpiecznie, będzie oszczędnie. Rząd majstruje przy cyberbezpieczeństwie
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Biznes
Google inwestuje w Niemczech. Dobra wiadomość dla niemieckiego rządu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama