Reklama

Zmiany na podium komórkowym

Rynek komunikacji elektronicznej czeka pięć lat stagnacji – prognozuje Audytel. Play, który awansował na trzecie miejsce, ma inną wizję.
Zmiany na podium komórkowym

Foto: 123RF

Rynek komunikacji elektronicznej, na który składa się biznes operatorów sieci telekomunikacyjnych i płatnej telewizji, będzie rósł w kolejnych latach, ale bardzo powoli – prognozuje firma doradcza Audytel, która zrewidowała wcześniejsze założenia.

– Jesteśmy ostrożnymi optymistami, choć w porównaniu z poprzednią edycją prognoz zakładamy mniejszy wzrost. Uważamy, że rynek komunikacji elektronicznej będzie powiększał się średnio co roku w latach 2016–2020 o 0,7 proc., do 47,78 mld zł. Wcześniej sądziliśmy, że będzie rósł nieco szybciej, bo o 1,3 proc. średnio rocznie – mówi Grzegorz Bernatek, główny analityk Audytela.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Czytaj bez ograniczeń RP.PL

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Dostęp do treści RP.PL w serwisie i aplikacji:

- dostęp do wszystkich treści na serwisie RP.PL,
- Plus Minus – treści publicystyczno-reporterskie,
- 2 newslettery dla subskrybentów,
- w subskrypcji rocznej – dodatkowo magazyny Nauka i Historia
Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama