Szef PFR przechodzi do prywatnego biznesu. Paweł Borys w MCI Capital

Rada nadzorcza MCI Capital ASI powołała Pawła Borysa - obecnego prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) - do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ze skutkiem od 8 kwietnia 2024 r., podała spółka w komunikacie. Jednocześnie z tą samą datą rada nadzorcza MCI Capital TFI powołała Pawła Borysa na funkcję prezesa zarządu MCI Capital TFI oraz Tomasza Czechowicza na funkcję wiceprezesa zarządu.

Publikacja: 26.03.2024 17:30

Paweł Borys wiceprezesem MCI Capital ASI

Paweł Borys wiceprezesem MCI Capital ASI

Foto: materiały prasowe

Tomasz Czechowicz i Paweł Borys będą pełnili w zespole inwestycyjnym rolę partnerów zarządzających inwestycjami private equity funduszy MCI, podano.

Czytaj więcej

Paweł Borys rezygnuje z fotela prezesa PFR. Wraca na prywatny rynek

"Z Pawłem Borysem poznaliśmy się jeszcze podczas debiutu MCI na giełdzie w 2001 roku. Był wtedy jednym z najlepszych polskich zarządzających funduszami inwestycyjnymi w firmie DWS. Od lat znany jest też jego wkład w rozwój polskiej branży venture capital i private equity. Dołączenie tak doświadczonego menedżera do naszego zespołu skokowo wzmocni potencjał wzrostu MCI. Wspólnie mamy ambicję przyspieszenia rozwoju MCI i zbudowania naszej pozycji jako jednego z liderów cyfrowych inwestycji private equity w Europie" - powiedział Czechowicz, cytowany w komunikacie.

Paweł Borys wiceprezesem zarządu MCI Capital ASI

Paweł Borys jest menedżerem 24-letnim profesjonalnym doświadczeniem w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. Pracował w Erste Banku, Deutsche Banku, AKJ Investment TFI, PKO Banku Polskim i PFR. Specjalizuje się w inwestycjach, budowaniu strategii, usługach finansowych, nowych technologiach oraz reorganizacjach i integracjach. Zarządzał funduszami rynku publicznego, realizował strategiczne M&A i inwestycje private equity o wartości ponad 20 mld zł. Posiada szerokie doświadczenie korporacyjne w zarządzaniu organizacją oraz jako członek ponad 20 rad nadzorczych, w tym 3 banków i 2 TFI, wymieniono w komunikacie.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pełni funkcję przewodniczącego Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Czytaj więcej

Paweł Borys: Nie obawiam się audytu w PFR

MCI Capital jest jednym z największych technologicznych funduszy inwestycyjnych w Europie Środkowej. Fundusz inwestuje 25-100 mln euro w cyfrowych czempionów: spółki technologiczne, spółki przechodzące transformację cyfrową oraz infrastrukturę IT. Fundusz był zaangażowany m.in. w Mall.cz (e-commerce, Czechy), WP.pl (media cyfrowe, Polska), Invia (e-travel, CEE), Dotpay/eCard (fintech, Polska), iZettle (fintech, global) oraz ATM SA (centra danych, Europa).

Biznes
Ofensywa marketingowa Nike przed olimpiadą
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes
Potężne uderzenie w rosyjskie metale. Zabroniony import i handel na giełdach
Biznes
Grecja rozdaje pieniądze urlopowiczom, którzy stracili wakacje przez pożary
Biznes
Nowy pomysł Poczty Polskiej rozwścieczył pracowników. Myśleli, że to żart
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biznes
Sztuczna inteligencja sprzedaje samochody