Tim Cook sprzedał 511 000 akcji o wartości około 87,8 miliona dolarów przed uwzględnieniem podatków. W sierpniu 2021 roku zarobił 355 mln dolarów na sprzedaży akcji. Jak wynika z danych nadzorcy giełdowego, że po sprzedaży szef Apple posiada około 3,3 miliona akcji o wartości około 565 mln dolarów – pisze Reuters.

Czytaj więcej

iPhony będą produkowane w Indiach. Foxconn otwiera nową fabrykę w 2024 r.

Akcje Apple spadły o 13 proc. z rekordowego poziomu 198,23 dolarów w lipcu, ponieważ inwestorzy niepokoją się wolniejszym niż oczekiwano ożywieniem popytu na smartfony. W zeszłym miesiącu Apple wypuściło na rynek nową linię iPhone'ów 15, nie podnosząc cen, co według niektórych obserwatorów branży było odpowiedzią na globalny kryzys smartfonów – informuje agencja Reutera. Akcje spółki z Cupertino w Kalifornii spadły o 0,6 proc. przed wtorkowym zamknięciem giełd.

Analitycy z KeyBanc obniżyli w środę rekomendację akcji spółki do „wagi sektorowej” z „nadważonej” w związku z obawami, że wzrost sprzedaży w Stanach Zjednoczonych – największym segmencie geograficznym Apple – prawdopodobnie ponownie zwolni w czwartym kwartale. Dom maklerski zauważył, że mniej użytkowników telefonów w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie zdecydowało się na modernizację swoich urządzeń w obliczu wysokiej inflacji.

Raport firmy badawczej Canalys wykazał, że w 2023 roku dostawy smartfonów w Ameryce Północnej spadną o 12 procent- pisze Reuters.