Cały majątek Jeffa Bezosa wyceniany jest na 124 miliardy dolarów.

Bezos nie podał żadnych szczegółów komu, jak i kiedy zamierza oddać swój majątek.

Krytycy zarzucają od lat Bezosowi, że nie podpisał Giving Pledge, obietnicy złożonej przez setki najbogatszych ludzi na świecie, że większość swojego majątku przekażą na cele charytatywne. Wśród tych, którzy go podpisali są m.in. Bill Gates i jego była zona Melinda French oraz inwestor Warren Buffett.

W wywiadzie udzielonym CNN w swoim domu w Waszyngtonie, Jeff Bezos oraz jego partnerka dziennikarką, która została filantropką Lauren Sánchez, powiedzieli, że wspólnie zastanawiają się jak przekazać majątek. To ich pierwszy wspólny wywiad i wystąpienie, które ma promować nagrodę Bezos Courage and Civility Award, przyznaną w tym roku piosenkarce Dolly Parton.

Czytaj więcej

Bloomberg: Bezos stracił pozycję na liście najbogatszych ludzi świata

Parton otrzymała dotację w wysokości 100 milionów dolarów. To trzecia taka nagroda. Wcześniej otrzymali ją kucharz i działacz społeczny Jose Andrés, który wydał część pieniędzy na przygotowywanie posiłków dla ukraińskich uchodźców oraz rzecznik kwestii klimatycznych i współpracownik CNN Van Jones.

Jeff Bezos – czwarty najbogatszy człowiek świata według Bloomberg Billionaires Index - przeznaczył 10 miliardów dolarów w ostatnich 10 latach, czyli około 8 proc. swojego majątku, na fundację Bezos Earth Fund.

Ostrożne podejście Bezosa do dobroczynności stoi w ostrym kontraście z podejściem jego byłej żony, filantropki MacKenzie Scott, która niedawno przekazała prawie 4 miliardy dolarów 465 organizacjom w okresie krótszym niż 12 miesięcy.