Prima Moda to sieć ok 30 salonów z obuwiem i akcesoriami jak torby czy paski. Spółka decyzję o złożeniu postępowania tłumaczy tym, że odczuwalne do chwili obecnej skutki pandemii COVID-19 spowodowały utrzymujące się zachwiane łańcuchów dostaw, co spowoduje znaczne opóźnienia w transportach, zaś w skali mikroekonomicznej wprowadzone ograniczenia i zakazy prowadzenia działalność gospodarczej przez spółkę.

Pandemia szczególnie uderzyła w firmy nastawione na sprzedaż w centrach handlowych, nawet po zniesieniu ograniczeń ruch klientów jest mniejszy.

Czytaj więcej

Prezes Prima Mody spłaca pożyczki

Spółka tłumaczy w komunikacie, że celem podjęcia działań restrukturyzacyjnych jest maksymalizacja przychodów, jak również minimalizacja ponoszonych kosztów. W ocenie zarządu wartość spółki jest na tyle duża, iż pozwala przyjąć, że z powodzeniem poradzi sobie z tymi problemami, korzystając z narzędzi dostępnych w ramach postępowania restrukturyzacyjnego.

Oznacza to wypracowanie porozumienia z wierzycielami, zaś na etapie prowadzenia postępowania spółka będzie chroniona np. przed składaniem z ich strony wniosków o ogłoszenie upadłości.

- Ustawodawca kilkukrotnie zdecydował się na wprowadzenie zakazu prowadzenia działalności gospodarczych w lokalach handlowych, usytuowanych w galeriach handlowych, co spowodowało istotne ograniczenie wydatków przez konsumentów i pozbawienie spółki istotnego źródła jej dochodów - podaje firma.