Tesla szuka w Szanghaju pracowników do działu "smart manufacturing" – informuje Reuters. Rekrutacja odbywa się online. Firma ma obecnie 224 otwarte oferty w Chinach dla menedżerów i inżynierów w tym dziale.

Wśród poszukiwanych pracowników są m.in. menedżerowie i inżynierowie nadzorujący działanie 6000-tonowych maszyn do odlewania ciśnieniowego, znanych jako Giga Press, jednych z największych na świecie.

Tesla regularnie organizuje takie wydarzenia rekrutacyjne online w Chinach, a ostatnie odbyło się w maju, kiedy to koncern poszukiwał stażystów na tegoroczne wakacje. Elon Musk nie skomentował jeszcze informacji o rekrutacji w Chinach.

Przychody Tesli w Chinach wzrosły ponad dwukrotnie w 2021 r. w porównaniu z rokiem poprzednim, przyczyniając się do jednej czwartej całkowitego dochodu amerykańskiego producenta samochodów – informuje Reuters. Fabryka w Szanghaju, która produkuje Modele 3 i Modele Y na sprzedaż krajową i na eksport, wyprodukowała ponad połowę wszystkich samochodów tesli w zeszłym roku. Koncern planuje teraz znaczna rozbudowę tego zakładu, mimo że produkcja ucierpiała tam ostatnio przez dwumiesięczny lockdown Szanghaju z powodu COVID-19. Prace zostały wstrzymane aż na 22 dni, ale także po odwołaniu lockdownu miała trudności z powrotem do pełnej produkcji. Pierwotnie Tesla planowała zwiększyć produkcję w fabryce do 22 000 samochodów tygodniowo do połowy maja.

Czytaj więcej

Elon Musk wycofuje się z zapowiedzi zwolnień w Tesli