Reklama
Rozwiń

Szarą strefę w hazardzie i odpadach da się ograniczyć

Powołanie i działalność KAS to jedno z najważniejszych narzędzi zwalczania przestępczości gospodarczej – uważają eksperci UN Global Compact w Polsce. Ale wciąż trzeba wdrażać nowe instrumenty.

Publikacja: 31.05.2022 21:00

Szarą strefę w hazardzie i odpadach da się ograniczyć

Foto: Adobe Stock

– W Polsce wytwarza się coraz więcej odpadów, bo bogacimy się jako konsumenci – mówił Jakub Tyczkowski, prezes Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań, podczas prezentacji raportu UN Global Compact w Polsce „Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce: współpraca Krajowej Administracji Skarbowej z branżą hazardową i odpadową”. – Dostrzegamy zmiany w legislacji i działania administracji, jednak mimo pewnej poprawy, jeśli chodzi o zwalczanie szarej strefy, wciąż pozostaje wiele do zrobienia – zaznaczył.

Chodzi nie tylko o „stare” problemy, np. „przypadkowe” pożary na wysypiskach śmieci, ale też te nowe. Takie jak przemyt odpadów na terytorium Polski czy fikcyjny eksport surowca do recyklingu. Branże postulują w tym zakresie większą uwagę KAS, nowe rozwiązania prawne czy też zacieśnienie współpracy z administracją publiczną.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec
Biznes
Microsoft zwolni 9000 pracowników, bo inwestuje w sztuczną inteligencję
Biznes
Del Monte ogłosiło upadłość. Klienci odwrócili się od konserwowanej żywności
Biznes
KE proponuje nowy cel emisji, polski opór wobec ETS2 i umowa USA-Wietnam