Reklama

Start-upy nie chcą pomocy rządu

Młode firmy nie liczą na współpracę ze spółkami Skarbu Państwa, co zakłada tzw. plan Morawieckiego. A same koncerny tylko udają zainteresowanie.

Publikacja: 29.06.2016 21:04

Start-upy nie chcą pomocy rządu

Foto: www.sxc.hu

Dostęp do finansowania to dziś jedna z kluczowych barier rozwoju start-upów w Polsce. Teoretycznie pieniądze na innowacyjne projekty są, bo można sięgnąć po unijne granty, czy wsparcie w ramach coraz to nowych rządowych inicjatyw wdrażanych w ramach ogłoszonego przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju". Problem w tym, że start-upy unikają tego źródła finansowania. Natomiast na oczekiwane przez nich wsparcie funduszy seed i Venture Capital (inwestują w ryzykowne projekty i to na ich wczesnym etapie) mogą liczyć tylko nieliczni.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
Banki a klimat, TikTok i polsko-ukraińska umowa dronowa
Biznes
Biotechnologiczne spółki z szansą na wzrosty
Biznes
Rząd zamawia druk Poradnika Bezpieczeństwa. Ile za to zapłacimy i kiedy do nas dotrze?
Biznes
Trump w Londynie, 4 mld na cybertarczę i zapowiedź głębokich reform w Niemczech
Biznes
Rosyjskie ambicje kosmiczne. Konkurent Starlinka w fazie testów?
Reklama
Reklama