Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 15.07.2016 12:37 Publikacja: 15.07.2016 12:15
Foto: Bloomberg
Trzymanie akcji wiodących producentów złota w okresie minionych pięciu lat nie było zbyt opłacalne, ponieważ spadek cen kruszcu uderzał w zyski tych firm. W tym roku sytuacja się odwróciła, a skorzystali na tym tacy wielcy gracze jak George Soros czy kalifornijski fundusz emerytalny CALPERS.
Na tych papierach bardzo dużo się zarabia, a ryzyko poniesienia strat okazało się względnie niewielkie. Takie m. in. firmy jak Barrick Gold, czy Yamana Gold w tym roku ponad dwukrotnie zwiększyły swoją wartość, zaś ryzyko takich inwestycji okazało się najniższe wśród 1645 spółek objętych wskaźnikiem MSCI World Index, wynika z danych Bloomberga. Po podzieleniu zmiany kursu przez jego zmienność okazało się, że liderem takiego rankingu jest meksykańska firma Fresnillo, która na każdą jednostkę ryzyka przyniosła 3,36-proc. zwrot.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
- Grupa Bumech, która jest m.in. właścicielem kopalni węgla PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, zamierza wspó...
Zarówno Microsoft jak i Meta opublikowały lepsze wyniki za drugi kwartał, niż oczekiwano. Ich akcje mocno zyskiw...
Po 22 latach zrezygnował ze stanowiska prezesa Amiki, choć nadal jest głównym akcjonariuszem spółki. W pożegnaln...
W piątek ma wreszcie zostać podpisana umowa na zakup kolejnych 180 czołgów K2 i 80 pojazdów towarzyszących. Jej...
W piątek ma być zawarta umowa na kolejne 180 czołgów K2. Jej realizacja oznacza, że w 2030 r. będziemy posiadać...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas