Zarówno biura podróży, jak i hotelarze oraz osoby prywatne, prześcigają się w propozycjach związanych ze świątecznym wypoczynkiem i z różnymi dodatkowymi atrakcjami. Często oferty są łączone, np. „Rodzinne święta i Sylwester" czy „Luksusowe święta w spa", albo „Zdrowe święta w sanatorium". Dla każdego coś miłego.

Decyzja nie jest łatwa

Jeśli mamy ochotę spędzić świąteczny czas nad polskim morzem, apartament kosztuje 50 - 100 zł od osoby za dobę. W zależności od oferty, w cenie może być tylko śniadanie, wykupienie wyżywienia wiąże się z wydatkami 20 - 45 zł za osobę. Za hotel 3,4-gwiazdkowy musimy zapłacić 75 - 150 zł od osoby za dobę (ze śniadaniem).

Jeżeli chcielibyśmy wybrać się na święta w góry, cena za noclegi wynosi pomiędzy 35 - 80 zł/os. za dobę. Można również wykupić pakiet na kilka dni i tak na przykład dla 7-dniowego pobytu w samodzielnym domku lub apartamentach, cena wyniesie nawet 3500 zł (dla czterech osób). Taka oferta może być kusząca dla tych osób, które chcą połączyć święta z zimowymi szaleństwami, jazdą na nartach, snowboardzie, itp.

Ceny domków, willi i apartamentów są zróżnicowane w zależności od ich standardu, wyposażenia czy lokalizacji.

Święta za granicą

Z danych z Instytutu Turystyki wynika, że chętnie wybieramy się w Boże Narodzenie także do Włoch i Austrii, ponieważ kraje te oferują bardzo dobrze przygotowane stoki i trasy narciarskie oraz całe zaplecze logistyczne i bazę turystyczną. O cenach w Alpach i Dolomitach napisano już tak wiele, że szkoda czasu. Taniej na pewno wyniesie nas wyjazd do Czech i na Słowację, gdzie znajdziemy także noclegi w niższych cenach niż w Polsce. Niewątpliwym atutem naszych południowych sąsiadów są ceny karnetów narciarskich, które kosztują od 60 - 70 zł za dzień, w Polsce musimy zapłacić 80 – 100 zł za cały dzień.

Egzotyka zawsze w cenie

Jeżeli jednak mamy ochotę spędzić Boże Narodzenie tam, gdzie jest ciepło i słonecznie, możemy skorzystać z ofert biur podróży. Coraz więcej rodaków wybiera taką opcję spędzenia świąt. Przykładowymi kierunkami, gdzie możemy polecieć są:

Autopromocja
#NowaRp.pl

Znacznie więcej niż wiedza

ZAPRENUMERUJ

Malta - za tygodniowy pobyt w okresie świątecznym zapłacimy 1374 - 1444 zł/os. (śniadania w cenie),

Egipt - wyjazd na tydzień, w wersji all inclusive będzie nas kosztował 1384 - 1418 zł/os. W tym momencie jednak warto się zastanowić, czy pobyt w tym kraju będzie należał do bezpiecznych.

Upragniony spokój i miłe, świąteczne chwile możemy spędzić także w Hiszpanii na wyspie Lanzarote. Tygodniowy pobyt z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacja) za 1314 zł/os.