Jak poinformował zależny od Redanu giełdowy TXM, dzisiejszą uchwałą rady nadzorczej spółki z zarządu firmy odwołani zostali: prezes, Lech Przemieniecki, wiceprezes Robert Kwiecień oraz wiceprezes Krzysztof Tomczyk. Równocześnie rada powołała do zarządu Tomasz Waluś – będzie prezesem, Krzysztofa Tomczyka (nadal będzie odpowiadał za kwestie handlowe) oraz Marcina Łużniaka, który zajmie się finansami.

To o tyle istotna informacja, że dotychczasowy zarząd przygotowywał firmę do wejścia na giełdę i do debiutu, który miał miejsce pod koniec 2016 r.

Tomasz Waluś zostanie prezesem dopiero od 1 października, w związku z czym, jak tłumaczy TXM, przejściowo, obowiązki prezesa przejmie Bogusz Kruszyński (przewodniczy radzie nadzorczej, jest prezesem Redanu).

Waluś od 2001 r. jest związany z Tesco w Polsce. W latach 2011-2015 był dyrektorem regionalnym, a od 2015 roku jako dyrektor operacyjny odpowiada za wszystkie formaty sklepów. Ukończył Wyższą Szkołę Bankowości i Finansów na wydziale Bankowość oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie na Wydziale Zarządzanie Nieruchomościami. Karierę zawodową zaczynał w PKN Orlen.

Jako członek międzynarodowej Grupy Liderów Tesco realizował strategiczne projekty firmy min: projekty inwestycyjne, optymalizujące wykorzystanie powierzchni handlowych, wdrażania marek własnych, restrukturyzacyjne, rozwoju kompetencji pracowników.

Jak informuje TXM, w giełdowej grupie odpowiadać będzie za koordynację prac zarządu i projektów strategicznych, sprzedaż w sklepach, rozwój sieci sklepów oraz HR.

Od debiutu na GPW akcje TXM tracą systematycznie na wartości. W IPO walor sprzedał się po 5 zł, papiery zadebiutowały przy kursie 5,73 zł, pozwalając zarobić. Dziś kurs walorów TXM zaczął sesję od mocnego, ponad 10-proc. spadku do poziomu 4,12 zł. Od tego momentu zdążył się umocnić.

We wtorek przed sesją TXM publikuje sprawozdanie za I kwartał 2017 roku. Przewidziano na ten dzień zarówno spotkania z zarządami TXM i Redanu. Podając dane o sprzedaży miesięcznej TXM informował o problemach związanych z zatowarowaniem sklepów związanych z wdrożeniem systemu SAP. W marcu przychody grupy spadły rok do roku o 10 proc., po trzech miesiącach były 1 proc. wyższe niż przed rokiem, mimo rozwoju powierzchni handlowej.

W ostatnich tygodniach spółka ogłosiła, że wycofuje się z Czech (sygnalizował zamykanie tam nierentownych sklepów wcześniej) oraz, że w tym roku nie wypłaci jednak dywidendy. Rada nadzorcza oceniła, że nie powinno się to powtórzyć w kolejnych latach. Gdy TXM sprzedawał akcje nowej emisji inwestorom, zapowiadał chęć dalszego rozwoju w 2017 roku.

Autopromocja
RADAR.RP.PL

Przemysł obronny, kontrakty, przetargi, analizy, komentarze

CZYTAJ WIĘCEJ