ECDDP to polska firma, która już jest obecna w 18 państwach.
- Zapewniamy pełną obsługę doradczą w każdym aspekcie, który może przedsiębiorcę interesować – tłumaczył gość.

Komorniczak przyznał, że firma próbuje rozwijać się nie jednotorowo, tylko wspomagać klientów tam, gdzie widzi zapotrzebowanie. - Zaczynaliśmy od usług doradztwa podatkowego, szybko rozwinęliśmy badania sprawozdań finansowych, usługi prawne i szkoleniowe. W tej chwili rozwijamy naszą branżę finansowania – wyliczał.

Gość podkreślił, że firma chce skupić się na pomocy polskim przedsiębiorcom w wejściu na rynki zagraniczne.

Przyznał, że firm podobnych do ECDDP jest sporo. - Niestety nie znam żadnej kancelarii prawnej, która byłaby obecna w takiej ilości państw jak my. Ze spółek, które mogą zagwarantować pomoc na terenie Europy i poza nią, to polscy przedsiębiorcy mają do wyboru albo nas, albo duże korporacje międzynarodowe – mówił Komorniczak.

- Staramy się pomóc polskim przedsiębiorcom tak, żeby to zagrało zarówno po polskiej stroni, jak i zagranicznej – dodał.

W Polsce ECDDP ma biura we wszystkich większych miastach. - W grupie w Polsce pracuje ponad 100 osób. Do tego dochodzą spółki zagraniczne – mówił gość.

- Do tej pory wszystkie spółki za granicą zakładaliśmy od początku. Zabiera nam bardzo dużo czasu zarządzanie tymi spółkami i jest to dla nas problem. Zmieniamy podejście i chcemy troszeczkę skorzystać z rozwiązań, które zrobiła wielka czwórka. Idziemy w kierunku znajdywania partnerów poza granicami kraju – tłumaczył.

Komorniczak przyznał, że w przypadku Polaków wychodzących za granicę specjalizacja nie ma większego znaczenia dla ECDDP. - Nawet giganty na polskim rynku, jak zaczynają poza granicami kraju, to są małymi startupami. Tutaj branża nie ma znaczenia – oocenił.

Autopromocja
Podwajamy subskrypcje

Kup kwartalną e‑prenumeratę, a my przedłużymy okres Twojej subskrypcji

KUP TERAZ

Firma jest obecna m.in. w Libanie. - Jest to bardzo ciekawy rynek. Pewnie każdemu kojarzy się z Bejrutem i wojną. Natomiast jest to bardzo dobrze rozwijające się państwo Bliskiego Wschodu, kiedyś nazywane Szwajcarią Bliskiego Wschodu. Odzyskują ten blichtr i tam się gromadzi bardzo dużo kapitału. Polacy to wykorzystują i dostarczają bardzo dużo towarów na Bliski Wschód – mówił gość.

- Najciekawsze nasza lokalizacja to Islandia. Dobrze rozwija się też spółka na Malcie, która może kojarzyć się z aferą podatkową – stwierdził. - Malta oprócz tego, do czego próbują ją wykorzystywać niektórzy ludzie, ma bardzo ciekawe regulacje dotyczące rynku finansowego. Jest to przeniesiony w 100 proc. rynek finansowy z londyńskiego City – dodał Komorniczak.