Reklama
Rozwiń
Reklama

Brytyjski ośrodek baterii do aut

Brytyjskie władze postanowiły utworzyć w środkowej Anglii nowy ośrodek projektowania i produkcji baterii do e-aut, który ma pobudzić krajową produkcję

Publikacja: 30.11.2017 10:18

Ośrodek w regionie West Midlands zostanie stworzony we współpracy partnerskiej z Grupą Przemysłową Uniwersytetu w Warwick, otrzyma od rządu 80 mln funtów na opracowanie procesów związanych z produkcją baterii według najnowszych technologii.

Minister przemysłu Greg Clark stwierdził ogłaszając tę inwestycję, że ośrodek pomoże W. Brytanii konkurować w skali światowej. — Nowa placówka da krajowi impet w tej rozwijającej się sferze działalności, przyciągnie ekspertów z Oroków akademickich i z przemysłu, którzy podejmą prace badawczo-rozwojowe dające kolejne innowacje, z dalszym pożytkiem dla międzynarodowej reputacji West Midlands jako klastra motoryzacji — powiedział.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Dziurawa specustawa, ekspansja Rheinmetallu i miliard dla Elona Musk
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Biznes
Wojciech Balczun, Minister Aktywów Państwowych: Inwestycje w Polsce dla polskich firm
Biznes
Norweski fundusz kontra Elon Musk. Czy miliarder dostanie 1 bln dolarów?
Biznes
Chińskie auta szturmują Polskę, mniej rosyjskiej ropy i tańszy prąd w Niemczech
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Biznes
Niemcy chcą embarga na stal z Rosji. To cios w koncerny oligarchów Kremla
Reklama
Reklama