Al Capone z żoną w wnuczkami

Al Capone z żoną w wnuczkami

AFP

77-letnia Diane Capone, jedna z czterech wnuczek gangstera, postanowiła sprzedać pamiątki rodzinne, ponieważ zarówno ona, jak i jej siostry są w zaawansowanym wieku i obawiają się, że cenne przedmioty może strawić któryś z pożarów zagrażających ich domom w północnej Kalifornii.

Diane Capone chce pokazać „ludzką stronę” dziadka, który był jednym z najbardziej brutalnych amerykańskich przestępców w pierwszej połowie XX wieku. Dowodem na to jest list, który przestępca napisał do swojego syna Sonny'ego z więzienia Alcatraz, w którym odbywał karę więzienia za unikanie płacenia podatków.

Al Capone z synem Sonny

Al Capone z synem Sonny

AFP

- To piękny list ukazujący stronę tego człowieka, o której większość nie ma pojęcia. To nie są słowa kogoś, kto jest bezwzględnym gangsterem, to słowa kochającego ojca - powiedziała Diane agencji AP. Według wstępnych szacunków list może osiągnąć na aukcji cenę między 25 tys. a 50 tys. dolarów.

Wśród pamiątek po Alu Capone na aukcje trafia także m.in. zdjęcie zrobione podczas świąt Bożego Narodzenia w 1946 r., na którym widać jak Al, jego żona i ich wnuczki spacerują po ogrodzie ich rezydencji na Florydzie, a także zegarek z platyny i diamentów marki Patek Philippe (wyceniany na 25-50 tys. dolarów), ulubiony pistolet Colt.45 (wyceniany na 100-150 tys. dolarów), a także liczne meble i sprzęt kuchenny, w tym srebrna zastawa stołowa z monogramem oraz biżuterię, m.in. wisior ze srebra ozdobiony jego inicjałami i wysadzany 21 diamentami , które go cena wywoławcza to 1250 dolarów. Na sprzedaż jest też zrobione z platyny i wysadzane diamentami pudełko na zapałki, którego cena wywoławcza to także 1250 dolarów.

Ulubiony Colt.45 Ala Capone

Ulubiony Colt.45 Ala Capone

AFP

Sprzedażą pamiątek zajmuje się dom aukcyjny Witherell. Jego dyrektor Brian Witherell powiedział, że udział w licytacji zadeklarowało prawie tysiąc osób z całego świata.

- Największe zainteresowanie budzą przedmioty, które kojarzą się z byciem gangsterem jak Al Capone, czyli jego broń oraz ekstrawagancka biżuteria – powiedział mediom Whiterell.

Autopromocja
#NowaRp.pl

Znacznie więcej niż wiedza

ZAPRENUMERUJ
Biżuteria Ala Capone

Biżuteria Ala Capone

AFP

Al. Capone zmarł 25 stycznia 1947 roku w swojej willi w Palm Island na Florydzie. Miał zaledwie 48 lat.

Zastawa stołowa należąca do Ala Capone

Zastawa stołowa należąca do Ala Capone

AFP