Zachętę finansową otrzymują pracownicy, którzy przedstawią dowód zaszczepienia przeciw COVID-19. Firma nagradza pracowników, "którzy poświęcili czas, aby poprzez szczepienia chronić siebie, współpracowników i całą społeczność" - poinformował Vanguard w oświadczeniu.

Program jest konsekwencją decyzji Vanguard o przejściu na hybrydowy model pracy na początku tego roku. Większość pracowników firmy pracuje zdalnie w poniedziałki i piątki.

Pracownicy muszą udowodnić, że zostali zaszczepieni do października tego roku. Premię dostana także te osoby, które zdecydowały się na szczepienia przed ogłoszeniem informacji o premiach - pisze BBC.

Fundusz Vanguard, który zatrudnia około 16500 pracowników w USA, poinformował w oświadczeniu, że szczepionki są „najlepszym sposobem" na powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19 i że mocno zachęca personel do szczepienia.

Największy rywal Vanguarda, BlackRock, od lipca pozwoli na powrót do biur tylko zaszczepionym pracownikom, którzy zostali zobowiązani do zgłoszenia swoich szczepień do końca czerwca.

Stany Zjednoczone odnotowują obecnie gwałtowny wzrost liczby nowych infekcji Covid-19. Wszystko przez nową mutację Delta. Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) poinformowało, że maski ochronne powinny być ponownie noszone w pomieszczeniach zarówno przez osoby zaszczepione, jak i nieszczepione. Tymczasem w całym kraju spada dynamika szczepień.

Wiele amerykańskich firm zaczęło zachęcać swoich pracowników do szczepień a niektóre zaczęły ich wymagać od osób, które chcą pracować w biurach. Jednak niektóre związki zawodowe sprzeciwiły się nakazom szczepień, twierdząc, że naruszają prawa pracowników.

W stanie Nowy Jork wprowadzono przepisy zabraniające wstępu do restauracji, siłowni i miejsc rozrywki osobom bez szczepienia przeciwko Covid-19 oraz bez aktualnego, negatywnego testu na koronawirusa.