Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 12.08.2018 06:03 Publikacja: 11.08.2018 19:35
Foto: www.monsanto.pl
To pierwszy taki werdykt przeciwko koncernowi z USA kupionemu niedawno przez Bayera za 62,5 mld dolarów. W amerykańskich sądach złożono prawie 5 tys. pozwów.
Z pierwszym pozwem wystąpił Dewayne Johnson, który używał preparatów Roundup i Ranger Pro do opryskiwania szkolnych terenów zielonych w rejonie zatoki San Francisco. W 2014 r., gdy miał 42 lata, stwierdzono u niego chłoniaka nieziarniczego. Mężczyzna w końcowym stadium choroby zażądał poprzez adwokatów i uzyskał od sądu odszkodowanie 39 mln dolarów, a koncern został ukarany grzywną 373 mln dolarów za brak ostrzeżeń na etykietach Roundupa o zagrożeniu dla zdrowia.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Pekin reaguje na zamknięcie granicy polsko-białoruskiej, w Madrycie rusza runda rozmów handlowych USA–Chiny, a P...
Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej zaprezentowali na targach przemysłu obronnego swoje technologie i odby...
Niemiecki koncern motoryzacyjny Mercedes-Benz wystąpił do rosyjskiego Federalnego Urzędu ds. Własności Intelektu...
Akcja amerykańskich służb imigracyjnych w zakładzie Hyundaia w USA opóźni otwarcie fabryki co najmniej o dwa mie...
Polska przyspiesza zakupy systemów antydronowych, niemieccy eksporterzy obawiają się spadku konkurencyjności, a...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas