Nowemu prezesowi Bumaru Edwardowi Nowakowi, który przewodniczy także radzie nadzorczej Kompanii Węglowej, udało się na razie uspokoić nastroje w grupie.
Nie wiadomo na jak długo w koncernie zapanuje względna stabilizacja, bo nowe kierownictwo już zapowiada zmiany organizacyjne związane z wprowadzeniem nowej struktury. Prezesowi Nowakowi w reformowaniu firmy ma pomagać wiceprezes Cezary Szczepański, do niedawna szef Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji. W ostatni czwartek do zarządu trafił także Dariusz Dębowczyk, specjalista od handlu bronią.
Nowy wiceprezes obrotem specjalnym zajmował się m.in. w Agencji Mienia Wojskowego i prywatnej spółce NAT. Dębowczyk ubiegał się wprawdzie o posadę związaną z restrukturyzacją firmy, ale decyzją prezesa skupi się na sprawach handlowych. Ze starego składu zarządu pozostała jedynie Alicja Indrian, która doskonale zna finansowe sprawy holdingu, ponieważ odpowiadała za pion finansów również w przeszłości.
Nowy zarząd Bumaru zapowiada przyspieszenie restrukturyzacji technicznej, technologicznej i produktowej. Nowa strategia ma być powiązana z ekspansją eksportową, ale wytwarzanie uzbrojenia będzie też wspierane produkcją niewojskową.
Do grupy Bumar należy 19 państwowych firm produkujących radary, amunicję i broń pancerną, a także maszyny budowlane i rolnicze. W zeszłym roku przychody Bumaru przekroczyły 2,8 mld zł.