Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 26.11.2018 18:38 Publikacja: 26.11.2018 18:38
Foto: Bloomberg
W bieżącym roku zmierza planowo do wypuszczenia 6400 samochodów mimo oznak malejącego popytu w Chinach i niepokojów związanych z brexitem. Do 2025 r. Aston Martin zamierza jednak dojść do produkowania 14 tys. samochodów i do zwiększenia firmy czterokrotnie w porównaniu ze stanem z 2014 r - powiedział prezes na marginesie wyścigów o Grand Prix Formuły I w Abu Zabi, w których jego firma sponsoruje ekipę Red Bulla.
Stanie się też wtedy bardzo rentowną firmą - dodał. W 2017 r. Aston Martin wypracował zysk brutto 87 mln funtów (99 mln euro), pierwszy od 2010 r. - Bogaci staja się coraz bogatsi, chcą więc większej personalizacji. Z drugiej strony wyroby przemysłu samochodowego są coraz bardziej dostępne dzięki technologii - dodał Palmer.
Odrzucił pogląd, że na kluczowych rynkach doszło do zwolnienia tempa. W ciągu ostatniego roku obroty jego firmy skoczyły w Stanach o 185 proc., w Azji-Pacyfiku o 133, a w Chinach o 118 proc. - Część detaliczna jest bezsporna. Sprzedaż w Chinach była trudna, ale nie dla nas. Firma jest pewna, ze w tym roku będzie mieć większy zysk po odliczeniu jednorazowych kosztów związanych z debiutem giełdowym w październiku.
- Jeśli spojrzeć na zysk EBITDA, to oczywiście widać ten wzrost. Po wykluczeniu jednorazowych kosztów wszystko w ostatnich 12 miesiącach wygląda bardzo dobrze - powiedział dziennikarzom. W 2017 r. zysk ten zwiększył się ponad dwukrotnie do 207 mln funtów.
Firma planowo przygotowuje premierę pojazdu sportowo-użytkowego pod koniec 2019 r. Liczy na istniejących już klientów Astona, którzy w garażu mają także SUV-a - powiedział Palmer i dodał, że popyt na takie pojazdy na Bliskim Wschodzie i w Afryce Płn. jest podobnej wielkości jak w Chinach.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Niektóre playlisty Spotify od dawna są solą w oku tureckich władz. Tytuły są prowokacyjne i obraźliwe, dlatego t...
Unia i Chiny zaostrzają retorykę handlową po wizycie chińskiego ministra spraw zagranicznych. W Polsce pojawia s...
Kolejne już w Rosji zagrabienie prywatnego majątku przez reżim. Tym razem chodzi o producenta złota. Działania K...
Przedsiębiorcy za Odrą obawiają się, że ewentualne wprowadzenie poboru dodatkowo zmniejszy dostępność siły roboc...
Amerykański Senat i Izba Reprezentantów przegłosowały „Big Beautiful Bill” Trumpa, branża logistyczna ostrzega p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas