Wartość rynku hazardowego w Europie rośnie średnio 10,3 proc. rocznie - podaje w raporcie agencja Praktycy.com. Według prognoz, w 2012 r. może mieć wartość na poziomie 24,4 mld dol.
Polacy w ciągu roku wydają na gry wzajemne, w tym na zakłady online nawet 1,6 mld zł. Polski rynek, mimo braku ustaw i niesprecyzowanych dyrektyw, rośnie w skali 20 proc. rocznie. I to pomimo niejasnego prawa.
Do 2015 r. mają zniknąć wszystkie automaty z dworców, barów i punktów gier. Gra na maszynach będzie możliwa tylko w kasynach.
Nowe przepisy zakładają całkowity zakaz organizowania gier przez internet. Zakazane ma być również uczestniczenie w grach urządzanych w sieci. W internecie dozwolone będzie tylko urządzanie zakładów wzajemnych, ale pod warunkiem spełnienia wymogów ustawowych i uzyskania zezwolenia wydanego przez ministra finansów.
Jak czytamy w raporcie w internecie usługi świadczą zagraniczne firmy bukmacherskie, a największą popularnością cieszą się ligi piłkarskie. W Polsce zgodnie z ustawą z 1994 r. obowiązuje zakaz reklamowania na terytorium Polski zakładów wzajemnych i zabrania zachęcania do uczestnictwa w takich grach.