Według danych portalu paliwowego e-petrol, obecnie średnio w kraju litr Eurosuper 95 kosztuje na polskich stacjach średnio 5,02 zł. To o kilka gorszy więcej niż tydzień temu. Skok cen w ciągu ostatniego miesiąca jest szokujący, w połowie lutego  za litr benzyny polscy kierowcy płacili 4,8 zł.

Olej napędowy także jest drogi - średnia cena wynosi obecnie 4,95 zł.

Według prognoz to nie koniec podwyżek na stacjach, które wywołały wyjątkowo wysokie ceny paliwa w hurcie - u krajowych producentów, w PKN Orlen i Grupie Lotos.

Obecnie Orlen oferuje paliwo po 3,9 tys. zł (za 100 litrów bez podatku VAT) czyli o prawie 200 zł więcej niż na początku roku. Cena hurtowa oleju napędowego wynosi także 3,7 tys. zł i jest o ponad 450 zł wyższa niż w styczniu.

Z danych e-petrol wynika, że obecnie najtaniej zatankować można paliwo w Lubelskiem -  benzynę Eurosuper 95 po 4,99 zł, zaś za diesel 4,92 zł/l. Wyjątkowo drogie paliwo oferują stacje na Pomorzu Zachodnim - 4,98 zł kosztuje litr oleju napędowego i 5,04 zł - benzyny. Najdroższym miastem wojewódzkim w ostatnich dniach jest Gorzów Wielkopolski z ceną średnią 5,06 zł dla benzyny i 5 zł  dla diesla. Najtaniej  zatankować można w Lublinie - odpowiednio 4,97 i 4,91 zł/l.