- Kobietami rządzi prawo stylu: wszystko musi do siebie pasować, również kolor paznokci do lakieru samochodu. Są wzrokowcami, nie zaglądają pod maskę, jak mężczyźni - komentuje ekspert ProfiAuto Dorota Paluch.

Choć coraz więcej kobiet interesuje się zużyciem paliwa czy mocą silnika, ważniejszym motywem wyboru może być estetyka wykonania wnętrza. Istotny jest także komfort prowadzenia auta, w tym wyciszenie. Odgłos wydawany przez tłumik, tak ważny dla części kierowców-mężczyzn, nie ma tu najmniejszego znaczenia.

W przypadku młodych mam preferowane są modele 5-drzwiowe - łatwiej umieścić foteli dla dziecka na tylnym siedzeniu. Natomiast większość kobiet, jako lubiących rozmawiać przez telefon w czasie jazdy zwraca uwagę, czy w samochodzie jest system głośnomówiący.

Co ze skrzynią biegów? Rację mają mężczyźni sugerujący, że panie zdecydowanie wolą automat. - Prowadzenie jest wtedy naprawdę bardzo wygodne. Stojąc w korku nie musimy męczyć lewej nogi, wciskając ciągle sprzęgło. A ruszając pod górkę, samochód nie ucieknie nam do tyłu - argumentuje Dorota Paluch.