To z jej inicjatywy 30 września w Warszawie powstała i rozpoczęła działalność Platforma Przemysłu Obronnego. Na jej czele stanął Krzysztof Krystowski, prezes Polskiego Holdingu Obronnego – grupy, która skupia kluczowe firmy branży.

Prezydent korporacji Pracodawcy RP Andrzej Malinowski zapowiedział, że środowisko skupione w organizacji opowiada się za konsolidacją sektora obronnego i szybką budową silnej firmy, która byłaby czołowym graczem na specyficznym – także globalnym , rynku producentów uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

- Widzimy w tej roli umacniający się właśnie Polski Holding Obronny - stwierdził szef Pracodawców RP. Nowa platforma ma łączyć przedsiębiorców branży obronnej, władze lokalne, na których terenie istnieją zakłady zbrojeniowe i instytucje publiczne, którym zależy na rozwoju polskiej zbrojeniówki. Ważnym instrumentem ma być nacisk i inspirowanie ustawodawców i rządowych decydentów do tworzenia sprzyjającego otoczenia dla strategicznego biznesu ściśle związanego z bezpieczeństwem kraju.

- Mamy świadomość, że nasza główna rola to dostarczanie polskiej armii wyposażenia, które odpowiada jej potrzebom, ale nie należy zapominać , że w wielu miejscowościach to firmy obronne są największymi pracodawcami, budują kulturę techniczną i wszechstronnie wspierają organizację lokalnych społeczności – stwierdził nowy przewodniczący Platformy Przemysłu Obronnego, Krzysztof Krystowski.

Poparcie dla idei platformy wyrazili jednomyślnie, zgromadzeni na założycielskiej konferencji w Ministerstwie Gospodarki w stolicy, wiceministrowie resortów obrony narodowej, spraw zagranicznych i gospodarki a także przedstawiciele władz samorządowych z regionów, w których skoncentrowane są zakłady sektora obronnego oraz przedsiębiorcy – prezesi firm państwowych, prywatnych i przedsiębiorstw należących obecnie do zagranicznych inwestorów.