Wczoraj w nocy został uruchomiony sklep internetowy Pewex.pl. Tym samym rozpoczęła się druga, zapowiadana wcześniej, faza reaktywacji Peweksu. Działający od czerwca serwis, który ma ponad 400 tys. fanów na Facebooku, jest nadal dostępny pod adresem retro.pewex.pl. zamieszczane na nim  były zdjęcia produktów, które kiedyś pojawiały się w dewizowym sklepie.

Obecnie Pewex oferuje dwie główne kategorie Ona i On oraz dwie dodatkowe Zabawki/Gadżety i Kultura. Podstawowy asortyment stanowią ubrania, buty, dodatki i akcesoria, a także kosmetyki i perfumy. Natomiast w dziale Kultura zgromadzone są książki, filmy, muzyka i audiobooki.

Pewex.pl oferuje zarówno produkty znanych, światowych marek jak i własne. Wśród tych ostatnich są koszulki, bluzy i dodatki. Jak podaje firma wszystkie produkty sygnowane przez Pewex.pl zostały wyprodukowane w UE (w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii). Linia odzieży projektowanej i produkowanej dla Peweksu będzie stale powiększana.

Startowi sklepu towarzyszy kampania radiowa, ale główne działania reklamowe (internet i pozostałe media) planowane są po Nowym Roku. Każda osoba, która zapisze się do newsletteru Peweksu otrzyma bon ze zniżką na zakupy.

Sentyment konsumentów do marek z PRL jest wciąż bardzo silny i coraz więcej firm chce to wykorzystać. Firma Wojas przywróciła na rynek linię obuwia Relax.