Reklama
Rozwiń
Reklama

Słabe wyniki BP

Zysk BP za II kwartał tego roku okazał się o 64 proc. gorszy wobec ubiegłorocznego. Zawiniły niższe ceny ropy i wysoka kara za wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej.

Publikacja: 28.07.2015 16:11

Słabe wyniki BP

Foto: Bloomberg

Zysk firmy wyniósł w II kwartale tego roku 1,3 mld dol., i okazał się niższy od oczekiwań analityków, którzy oczekiwali 1,64 mln dol. zysku. W ubiegłym roku w tym samym okresie firma zarobiła 3,6 mld dol.

Z uwagi na pogorszenie wyników firma zamierza obciąć plany inwestycyjne do 20 mld dol., wobec planowanych wcześniej 22,9 mld dol. Rezygnację z niektórych inwestycji ogłosił też rywal norweski Statoil.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Spór o przepisy antynikotynowe na szczycie WHO w Genewie
Biznes
Superman #1 z pierwszego nakładu DC najdroższym komiksem w historii
Biznes
Autoportret Fridy Kahlo sprzedany za 55 mln dolarów. To rekord dla dzieła stworzonego przez kobietę
Biznes
Plan USA dla Ukrainy, AI uderza w copywriterów i impas na COP30
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Biznes
Wojna Putina zatapia stocznie Rosji. Nie płacą i zwalniają
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama