Reklama
Rozwiń
Reklama

Furgonetki PSA z Rosji

PSA Peugeot Citroen zacznie w swej fabryce w Kałudze produkcję furgonetek nowej generacji Peugeot Expert i Citroen Jumpy.

Publikacja: 27.11.2017 16:20

Furgonetki PSA z Rosji

Foto: Bloomberg

Oba pojazdy montowane dotąd w Sevelnord we Francji będą powstawać od I kwartału 2018 w zakładzie należącym w 70 proc. do PSA i w 30 proc. do Mitsubishi.

- Zasadnicze znaczenie ma teraz wzbogacenie gamy obu marek, aby zapoczątkować poprawę na rosyjskim rynku - oświadczył w komunikacie dyrektor generalny PSA na Rosję, Ukrainę i WNP, Christophe Bergerand.

- Ta decyzja wynika ze strategii grupy zmierzającej do potrojenia wielkości sprzedaży lekkich pojazdów dostawczych poza Europą i zwiększenia jej dwukrotnie w skali świata do 2021 r. Nasza ofensywa handlowa ma również na celu zaspokojenie potrzeb małych i średnich firm pojawiających się znowu w Rosji - dodał.

Francuzi produkują w Rosji osobowe C4 i 408; lokalny wsad do nich wynosi 35 proc., PSA chce zwiększyć go do połowy.

- Za kilka miesięcy zaczniemy także produkcję Citroena SpaceTourer i Peugeota Traveller - powiedział Bergerand.

Reklama
Reklama

Po kilku latach kryzysu rynek rosyjski odrodził się w tym roku osiągając poprawę o 8-10 proc. W październiku sprzedaż skoczyła o 17,3 proc., był to ósmy kolejny miesiąc wzrostu, łączna sprzedaż w całym roku może dojść do poziomu z 2015 r. - stwierdziła organizacja producentów AEB.

Biznes
Amerykanie już nie kupią najnowszych chińskich dronów. „Niedopuszczalne ryzyko”
Biznes
Droższa Wigilia, chińskie cła i przeludnione mieszkania w Polsce
Biznes
Spotykamy naukę z biznesem
Biznes
Europa, czyli spokojna przystań
Biznes
Co zadecyduje o losach świata w 2026 roku
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama