Premier Mateusz Morawiecki zaapelował niedawno do banków o to, by podwyższyły oprocentowanie depozytów. Pierwsze banki zaczęły już podejmować takie kroki. Pekao zaoferował lokaty w wysokości 5 proc. i rozważa w najbliższym czasie podwyższenie oprocentowania. Teraz podobną decyzję podjął PKO BP.

Bank poinformował w piątek, że przygotował nową ofertę depozytową dla klientów indywidualnych, „z oprocentowaniem nawet 5,75 proc. w skali roku”.

Czytaj więcej

Banki: ogromne zyski dzięki podwyżkom stóp procentowych

Jak podaje PKO BP, 20 maja wzrośnie oprocentowanie Lokaty mobilnej, która będzie miesięczna (obecnie jest trzymiesięczna) – z 2,5 proc. do 5,75 proc. Można ją założyć w aplikacji mobilnej IKO, na kwotę do 50 tys. zł.

„Najpóźniej 1 czerwca pojawią się kolejne, atrakcyjne cenowo produkty oraz wzrośnie oprocentowanie już istniejących lokat” – czytamy w komunikacie.

Bank zaznaczył, że nowa oferta skierowana będzie zarówno do obecnych, jak i nowych klientów banku.

– Wysokie oprocentowanie lokat będzie wyraźnie przekraczało poziomy, jakie dotychczas były dostępne na rynku. Przykładowo, w przypadku miesięcznej lokaty, którą będzie można założyć zdalnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO, bez konieczności odwiedzenia oddziału – oprocentowanie osiągnie poziom 5,75 proc. – powiedziała Iwona Duda, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Czytaj więcej

GUS podał oficjalne i ostateczne dane o inflacji za kwiecień

– Nasza propozycja stanowi odpowiedź dla tych klientów, którzy oczekują atrakcyjnych i bezpiecznych rozwiązań oraz produktów adekwatnych do ich aktualnych potrzeb i sytuacji. Zachęcam do skorzystania z oferty PKO Banku Polskiego – dodała Iwona Duda.