Marzena Tabor-Olszewska

Marzena Tabor-Olszewska

Dziennikarka i managerka, od 2001 roku związana z redakcjami internetowymi. Absolwentka wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka programu Departamentu Stanu USA International Visitors Leadership Program. Ukończyła prestiżowy program Top Talent w Axel Springer - międzynarodowy dwuletni kurs stworzony specjalnie dla wyselekcjonowanych menagerów z Axel Springer składający się z serii seminariów biznesowych. Przez 18 lat tworzyła serwisy informacyjne w portalu Onet – najpierw jako dziennikarka i wydawczyni, później jako Szefowa Serwisów Regionalnych, a następnie jako Redaktor Naczelna Serwisów Informacyjnych. W Interii pełniła funkcję Dyrektor Serwisów Informacyjnych zarządzając serwisami Wydarzenia, Sport, Biznes i działem wideo. W Wirtualnej Polsce pracowała na stanowisku Szefowej Strony Głównej oraz wicenaczelnej całego portalu. W Gazeta.pl jako zastępczyni redaktora naczelnego zarządzała serwisami Wiadomości, Sport, Next i Weekend. Obecnie w Rzeczpospolitej pełni rolę Szefowej Online.

Matura 2024: arkusze maturalne z odpowiedziami na rp.pl. Rozwiążą je eksperci z WSiP

Rp.pl opublikuje w tym roku arkusze z matury 2024 wraz z odpowiedziami z języka polskiego i matematyki. Odpowiedzi dostarczą najlepsi specjaliści z Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.

Marzena Tabor-Olszewska: Co nas – kobiety – irytuje w temacie aborcji

Kobiety mają różne zdanie na temat prawa do aborcji. Znam takie, które opowiadają się za całkowitą dowolnością wykonywania zabiegów. Znam też takie, które uważają, że to grzech i nie chcą słyszeć o liberalizacji przepisów. W jednej kwestii jednak moje rozmówczynie mówią jednym głosem: wszystkie mamy dość upolityczniania sprawy aborcji.

Marzena Tabor-Olszewska: W sprawie Marcina Kąckiego. Zło pięknie opisane, wciąż jest złem

Trudno komentować tekst, który nigdy nie powinien powstać, ale też trudno milczeć. Sprawa Marcina Kąckiego i jego publikacji, która rzekomo miała być szczerą spowiedzią skruszonego dziennikarza, poruszyła mnie dlatego, że głos zabiera sprawca. A kobiety potraktowane są w tym tekście – jak w życiu – przedmiotowo. Wręcz ilustracyjnie.

Wybory 2023. Marcin Duma: Polacy jak Amerykanie, częściej głosują przeciw komuś

PiS naprawdę włożyło wiele wysiłku w to, by Polacy chcieli zmiany – analizuje wynik wyborów Marcin Duma, szef ośrodka badań opinii publicznej IBRiS.

Tabor-Olszewska: W edukacji potrzebny jest remont generalny, a nie szpachlowanie pęknięć

Czytam o pomysłach na zmiany w szkołach pojawiające się w przestrzeni publicznej oraz padające z ust decydentek. Czytam, patrzę i znów włos mi się na głowie jeży.

Marzena Tabor-Olszewska: Parytety dla kobiet to nie powód do wstydu

Raport Pracodawców RP o sytuacji kobiet na rynku pracy pokazuje, jak wiele jest do poprawienia. Czy kobiety utyskujące na dyskryminację powinni się wstydzić, o czym przekonuje Marek Migalski? Chyba tylko tego, że wciąż muszą tłumaczyć to samo.

Wybory 2023: Możliwy podział mandatów według wyników exit poll

Według szacowanego podziału mandatów wynikającego z badania exit poll zrealizowanego przez Ipsos, Koalicja Obywatelska wraz z Trzecią Drogą i Lewicą mogą mieć łącznie w Sejmie wyłonionym w wyborach z 15 października 248 mandatów. Bezwzględna większość w Sejmie wynosi 231 głosów.

Marzena Tabor-Olszewska: Piją, wrzeszczą i brudzą - koszmar sąsiadów wynajmowanych mieszkań

Pijackie śpiewy do piątej nad ranem, bałagan, niszczenie klatek schodowych – to częste utrapienia wynikające z braku regulacji zasad wynajmu krótkoterminowego.

Marzena Tabor: Wstyd być publicystą, który nie widzi tragedii ofiary

Nie ma lepszego lub gorszego czasu na takie publikacje, jak ta o procesie Michała Adamczyka o pobicie i znieważenie byłej partnerki. Bo one nie dotyczą wyłącznie świata polityki, ale także fundamentalnego tematu traktowania kobiet