Anna Widzyk, Deutsche Welle

Euro 2024. Niemcy w euforii po zwycięskim meczu otwarcia

Gospodarze piłkarskich Mistrzostw Europy nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku. W meczu otwarcia reprezentacja Niemiec wygrała ze Szkocją 5:1.

Niemcy "odłożyły na bok swoje interesy", a Viktor Orban "wybrał Władimira Putina"

Za węgierską blokadą ws. finansowania dostaw broni dla Ukrainy stoi światopogląd; Viktor Orban zdecydował się na Władimira Putina – ocenia „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Niemiecki generał: Jeśli mosty na Odrze zostaną zniszczone, to mamy problem

Niemcy formalnie nie są w stanie wojny, ale nie żyjemy już w pokoju – mówi w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Zeitung” gen. André Bodemann, szef dowództwa terytorialnego Bundeswehry.

Szefowa niemieckiego MSW: Ponad 700 zatrzymanych przemytników ludzi

Wprowadzone w ub. roku przez Niemcy kontrole na granicach m.in. z Polską przynoszą skutek – uważa niemiecka minister spraw wewnętrznych.

Od 1 kwietnia marihuana legalna w Niemczech

Dorośli w Niemczech mogą legalnie posiadać i palić marihuanę. Przełomowe przepisy weszły w życie 1 kwietnia, ale krytyka nie milknie.

Niemieckie media: Po co Mateusz Morawiecki znosi niemal upokarzające kurczowe trzymanie się władzy

W relacjach po inauguracji nowej kadencji polskiego Sejmu niemieckie media informują o pierwszym po wyborach sukcesie polskiej opozycji.

Niemcy podwyższają myto. Polscy przewoźnicy pełni obaw

Od 1 grudnia niemieckie stawki myta dla ciężarówek wzrosną o ponad 80 proc. Polska branża transportowa szykuje się na ogromne koszty. Odczują je także konsumenci.

Referendum w Australii zakończyło się fiaskiem. Aborygeni są rozgoryczeni

Po stuleciach dyskryminacji australijscy Aborygeni liczyli na silniejszy głos. Jednak referendum w tej sprawie pogrzebało ich nadzieję.

Andrzej Duda nie wyklucza udziału polskiej armii w misji pokojowej na Ukrainie

W rozmowie z dziennikiem „Bild” prezydent Andrzej Duda nie wykluczył udziału polskich sił w ewentualnej misji pokojowej NATO w Ukrainie po zawarciu rozejmu.

Niemiecka prasa pisze o marszu 4 czerwca. „PiS popełnił dwa decydujące błędy”

Polska opozycja stała dotąd w pozycji defensywnej, przyparta do ściany. Czas się uwolnić, odwrócić od przeciwnika i zwrócić ku wyborcom – pisze „Sueddeutsche Zeitung”.