Barbara Stawarz

Ewa Curie, córka Marii Skłodowskiej-Curie

Pięć lat temu, 22 października 2007 roku, w wieku 103 lat zmarła Ewa Curie-Labouisse, córka noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, jej biografka, pisarka i dziennikarka

Byli politycy PiS zakładają sieć stowarzyszeń

Kazimierz Ujazdowski, Paweł Zalewski i Jerzy Polaczek przystąpili do tworzenia sieci stowarzyszeń. Byli politycy PiS nieoficjalnie przyznają, że sieć stowarzyszeń w przyszłości może być podstawą do stworzenia struktur nowej partii politycznej.

Czy Ziobrze grozi więzienie?

Byłemu Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze i jego pracownikom może grozić nawet do kilkunastu lat więzienia. Powodem jest przechowywanie i przenoszenie informacji niejawnych w komputerach bez specjalnych zabezpieczeń i bez zachowania zasad ujętych w ustawie.

Macierewicz doniesie na szefa kontrwywiadu

Antoni Macierewicz zapowiada wniosek do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez pełniącego obowiązki szefa kontrwywiadu wojskowego, pułkownika Grzegorza Reszkę.

Porozumienie o tarczy możliwe w marcu

Związane z instalacją tarczy antyrakietowej "porozumienie co do zasad" - to, według ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, efekt spotkania z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice. W marcu do USA udaje się premier Donald Tusk.

Marek D. wyszedł z aresztu

Podejrzany m.in. o pranie brudnych pieniędzy znany lobbysta Marek D. wyszedł z aresztu. - Przyjdzie czas, by powiedzieć, co myślę - powiedział D.

Kierowcy nie zablokują dróg

Przewoźnicy postanowili, że ze względu na poprawę sytuacji na wschodniej granicy, nie zablokują dróg w kraju - powiedział Bolesław Milewski, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Premier podziękował celnikom za powrót do pracy

Twarde dyski z resortu sprawiedliwości zniszczone

Zbigniew Ziobro zostawił w Ministerstwie Sprawiedliwości uszkodzony twardy dysk swojego komputera oraz komputera szefa swojego gabinetu politycznego.

CBA wzywa członka KRRiT z Samoobrony

Na poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne wezwało na przesłuchanie Tomasza Borysiuka, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – dowiedział się „Wprost”.

Karambol na krajowej "siódemce". Dwie osoby zginęły

Pod Zielonką Pasłęcką koło Elbląga (Warmińsko- Mazurskie) doszł rano do dwóch karamboli: w pierwszym zderzyły się cztery auta osobowe, a dwieście metrów dalej - trzy tiry i dwa auta osobowe. Dwie osoby zginęły.