fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jacek Cieślak

krytyk teatralny i muzyczny, zajmuje się show-biznesem

Muzyka

Dramat gwiazdy na szczycie

Bruce Springsteen sprzedał 150 mln albumów na świecie. Artysta podczas sesji nagraniowej „Letter To You”

„Letter To You", comeback Bruce'a Springsteena i E Street Band, to płyta chwilami elegijna, ale i o klownie, który skradł tron.

Muzyka

Heavy-metalowcy w Rolls-Royce'ach

Pięć dekad temu ukazała się przełomowa płyta Black Sabbath „Paranoid”. Upamiętnia ją albumowe wydanie m.in. z zapisami koncertów w Brukseli i Montreux.

Muzyka

Tajemnicze sygnały McCartney'a

Paul Mc Cartney - fot. Fiona (bluecherry74) - CC BY-SA 2.0

Sir Paul w ocenie wielu internautów daje znaki, że przygotowuje się do wydania płyty „McCartney III”, kończąc trylogię solowych albumów sygnowanych wyłącznie nazwiskiem lub cyfrą.

Film

Zmarł aktor Wojciech Pszoniak

W wieku 78 lat zmarł aktor teatralny i filmowych Wojciech Pszoniak. Wszyscy pamiętamy go z wielkiego trio w “Ziemi Obiecanej”. Wcześniej przebijał się do czołówki aktorskiej...

Sztuka

Zanim zginął w Tatrach

„Andrzej Wróblewski. Waiting Room”, wystawa poświęcona m. in. podróży wybitnego malarza do Jugosławii i późnej twórczości artysty, została otwarta w Lublanie.

Plus Minus

Wszystkie światła na Van Halena

Skomponował „Jump", które w Polsce towarzyszyło sukcesom Małysza. W branży okrzyknięto go Mozartem gitary. Komponował i grał genialnie, był mistrzem dla wielu gwiazd.

Muzyka

Jak Van Halen został geniuszem

Najważniejszy dla mnie był Eric Clapton, wyznał Eddie Van Halen w niepublikowanym wcześniej wywiadzie, jaki po śmierci muzyka ukazał się na stronie „Rolling Stone”.

Muzyka

AC/DC powraca, zwiększając moc

"PWR-UP", tak najprawdopodobniej będzie się nazywała nowa płyta AC/DC. Od kilku dni media tradycyjne i internetowe pęcznieją od sygnałów o premierze.

Plus Minus

Być jak Mieszko I

Anne Applebaum mogła mieć żal do losu, że przez pandemię premiera jej wywiadu rzeki, przeprowadzonego przez Pawła Potoroczyna, nie odbyła się wiosną. Teraz jednak, kiedy kolejny...

Sztuka

Spisek przeciwko papieżowi

W czwartek (24 września) zaplanowano przed warszawskim Muzeum Narodowym otwarcie instalacji “Zatrute źródło” Jerzego Kaliny. Miała uświetnić stulecie urodzin Jana Pawła II, a...

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA