Paulina Nowosielska

Żyj tak, jak tobie najlepiej, a innym nie przeszkadzaj

Rozmowa z Marekiem Kondratem, aktorem, znawcą i importerem win

Wszystkie twarze sukcesu

Nie pieniądze, tylko rodzina. Nie znajomości, ale ciężka praca. Sprawdziliśmy, jak Polacy widzą szczęście i karierę.

Nie oddam żyły złota

Od zera do milionera. Swój amerykański sen realizował nad Wisłą. Przetrwał komunę, narodziny wolnego rynku. Teraz musi stawić czoło inwestorom giełdowym. – Ze wszechświata nie wypadnę – mówi Tadeusz Tuora, założyciel firmy Cormay, producenta światowej klasy odczynników diagnostycznych.

Książę w baletkach

Rocznik 1951. Polak urodzony w Londynie – tak mówi o sobie Jan Żyliński, Biznesmen w branży nieruchomości, najbogatszy Polak na Wyspach.

Alicja w polskim piekiełku

Była producentem teatralnym, teraz produkuje Festiwal Kiepuriada. Założyła fundację, żłobek i przedszkole. Alicja Węgorzewska-Whiskerd opowiada w rozmowie z „Sukcesem", jak wykorzystać swoje pięć minut sławy. – Niektórzy uważają, że można mnie wycisnąć jak cytrynę i wyrzucić. Nic bardziej mylnego. Moje nazwisko nie może być jak napis na dropsach – mówi Paulinie Nowosielskiej.

My, Włosi, nazywamy to polskim kompleksem

Polski producent filmowy zakłada, że nikt za granicą nie będzie zainteresowany polskimi realiami. Jednocześnie uważacie, że nikt poza wami nie ma prawa opowiadać o Polsce. I tak koło się zamyka – przekonuje Alessandro Leone, producent polsko-włosko-tureckiej megaprodukcji „Bitwa pod Wiedniem".

Tam i z powrotem

Najpierw była ciemność. Później pojawił się Tolkien. Wprowadził światotworzenie, powołał do życia fantastyczne stwory, dał im język. Nic dziwnego, że znalazł naśladowców. W Polsce.

Herkules, który pokochał Davida

Jego ojciec, oficer RAF, nie był specjalnie dumny, gdy 11-latek dostał stypendium w prestiżowej Royal Academy of Music. Później było już tylko gorzej, ale Reginald dopiął swego i został jedną z największych gwiazd w historii muzyki.

Doula pomasuje i przeczyta plotki

Koszula ledwo zakrywająca pośladki i kolejki studentów zaglądających między nogi rodzącej. Takie obrazki ciągle jeszcze zdarzają się w szpitalach. Doula jest po to, by poród nie był dla kobiety traumą, koszmarem śniącym się później po nocach. Doule wciąż są w Polsce rzadkością, ale to tylko kwestia czasu.

Kozyra ubiera się u Prady

Potrzebowałem ponad dwóch lat, by odpocząć od bardzo intensywnego życia. I dopiero teraz, pomału, zaczynam się nieco nudzić – mówi Robert Kozyra. – Ale nie jest to uczucie, które każe mi natychmiast coś ze sobą zrobić. W końcu nic nie muszę. To ogromny luksus.