fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Ruch w nieruchomościach

materiały prasowe
Piotr Mazurkiewicz
32-piętrowy biurowiec Warsaw Financial Center zmienił właściciela za ok. 210 mln euro
Warszawski budynek, położony w ścisłym centrum miasta przy skrzyżowaniu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej sprzedały CA Immo i Pramerica Real Estate Investors. Wartość transakcji to ok. 210 mln euro, a nabywcami są konsorcjum Allianz (87,5 % udziałów) oraz Curzon Capital Partners III - fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners. Jones Lang LaSalle wraz z Colliers International doradzały obecnym właścicielom w procesie sprzedaży nieruchomości.
Powierzchnia budynku to 50 tys. mkw. najmu, a biura zajmują kancelarie prawne, firmy konsultingowe i instytucje finansowe. WFC został kupiony przez CA Immo i Pramerica Real Estate Investors w 2005 r.
- Nasza strategia zakłada sprzedaż 7-10 proc. port folio każdego roku. Mimo tej transakcji postrzegamy Polskę jako najważniejszy rynek w regionie, mamy tu nadal powierzchnie biurowe i parki logistyczne – mówi Bruno Ettenauer, prezes CA Immo.
Popyt na biurowce nie słabnie. Z raportu firmy DTZ wynika, że w pierwszej połowie 2012 r. na rynek trafiło ponad 92 tys. mkw. tego typu powierzchni, a do końca roku będzie to kolejne 130–140 mkw. Na 2013 r. zaplanowano oddanie około 340– 350 mkw. powierzchni, co będzie najwyższym wynikiem odnotowanym na rynku od 2000 r. Popyt na powierzchnie biurowe utrzymał się na podobnym, co w roku poprzednim poziomie, natomiast wskaźnik pustostanów nieznacznie wzrósł, osiągając 7,4 % pod koniec pierwszej połowy 2012 r. Stawki czynszowe w Warszawie nie uległy zmianie, pozostając na poziomie 25-27 euro za mkw. w centrum miasta oraz 14-16 euro za mkw. na jego obrzeżach.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA