fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Tomasz Misiak chce znowu być senatorem

W Sieci Opinii
Czy ktoś jeszcze pamięta senatora Misiaka? Ekspert od „doradztwa stoczniowcom” chce wrócić do Senatu
Przypomnijmy, że Tomasz Misiak był przewodniczącym senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i jednocześnie członkiem rady nadzorczej firmy Work Service. W 2009 Work Serivce S.A. podpisała z Agencją Rozwoju Przemysłu (w trybie zamówienia z wolnej ręki) umowę na doradztwo dla pracowników zwalnianych ze stoczni w Gdyni i Szczecinie.
17 marca 2009 Misiak odszedł z PO i jej klubu parlamentarnego po tym, jak Donald Tusk zapowiedział złożenie wniosku o jego wykluczenie z tych gremiów. Zrezygnował także z członkostwa i kierowania Komisją Gospodarki Narodowej. W raporcie Ministerstwa Skarbu Państwa stwierdzono, że wybór związanej z senatorem firmy Work Service, która doradzała zwalnianym stoczniowcom, odbył się zgodnie z prawem. Wcześniej Tomasz Misiak zrezygnował z członkostwa w radzie nadzorczej spółki akcyjnej Work Service i z posiadanych w niej akcji.
Teraz Misiak marzy o ponownym kandydowaniu do Senatu. W rozmowie z „Super Expressem” daje taki przykład:
Gdyby się okazało, że panowie Sobiesiak i Chlebowski się nie znali, że nigdy się nie spotkali, a wszystko zostało sfingowane przez innych? Czy wtedy można by było rozmawiać o moralnym prawie zakazującym im bycia w polityce? Nie zrobiłem nic złego. I wiele instytucji, a nawet politycy opozycji, tak samo stwierdzili.

Senator Misiak ma też pewien żal do premiera Tuska, bowiem on wobec niego zachował się lojalnie.
Nie rozumiem, dlaczego tak postąpił. Nie miał do tego najmniejszych powodów i przesłanek. Szanuję tę decyzję. I dlatego zdecydowałem się na start w wyborach jako kandydat niezależny. Zostałem nieuczciwie, niezgodnie z prawdą obrzucony błotem. Nawet prawnicy PO doskonale wiedzą, że jestem niewinny. W kampanii europejskiej podali do sądu PiS, a jego spot wyborczy został zablokowany przede wszystkim ze względu na to, iż wspomniano w nim o sprawie Misiaka. (...) Nie ma ludzi niezastąpionych. Mam wobec tego olbrzymią pokorę. Donald Tusk jest liderem partii rządzącej i diamentów w jego otoczeniu jest wiele.

Wątpimy, że taka deklaracja pozwoli wrócić senatorowi Misiakowi do matki partii. Może właśnie dlatego, że owych diamentów w otoczeniu premiera jest zbyt dużo.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA