fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Błąd urzędników pozbawił uczelnie szans na unijne dotacje

W Sieci Opinii
Urzędnicy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego popełnili błąd w dokumentacji konkursu o unijne dotacje, przez uczelnie i firmy straciły przez to możliwość zdobycia 60 milionów złotych
Uczelnie poświęciły na opracowanie swoich projektów i aplikacji mnóstwo czasu i pieniędzy. Przez pomyłkę urzędników jedna tylko Akademia Morska w Szczecinie straciła pół miliona złotych. Nie wzrusza to jednak ministerstwa.
Na razie to koniec naszego programu komercjalizacji wyników badań naukowych - zapowiada Remigiusz Wałejko z Akademii Morskiej w Szczecinie. Program cieszył się ogromną popularnością. Mieliśmy ponad 500 zgłoszeń z całej Polski, m.in. od pracowników SGH, UJ, UW i Politechniki Warszawskiej - dodaje.
Ministerstwo zapowiedziało nowy konkurs, a to oznacza koniecznośc opracowywania nowych aplikacji, na co potrzeba czasu i kolejnych pieniędzy. W sprawie starego konkursu możliwe jest odwołanie drogą sądową, choć na razie poszkodowani takiego rozwiązania nie przewidują. Spróbują dostosować swoje aplikacje do nowych zasad. Niestety, nie ma gwarancji, że w dokumentacji kolejnego konkursu, urzędnicy nie popełnią kolejnych błędów.
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA