fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Czy Marek Pasionek został odsunięty za ocenę działań Klicha i Arabskiego?

W Sieci Opinii
Prokurator Marek Pasionek chciał, by prokuratura postawiła zarzuty Bogdanowi Klichowi i Tomaszowi Arabskiemu. Czy dlatego został odsunięty od smoleńskiego śledztwa?
9 czerwca prokurator został odsunięty i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Powodem oficjalnym był fakt, że Marek Pasionek miał zwracać się nieoficjalnie do Amerykanów o pomoc w uzyskaniu dowodów przydatnych w śledztwie i przekazać im część materiałów z polskiego postępowania. Tymczasem reporterzy RMF FM twierdzą, że:
Prokurator analizował dokumenty związane z organizacją lotu do Smoleńska przekazanych prokuraturze przez kancelarię premiera i prezydenta oraz służby. Jak się dowiedzieliśmy, po ich analizie Pasionek stwierdził, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zarzuty w sprawie niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu powinni usłyszeć Klich, Arabski, a także szefowie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Ten plan Pasionek pokazał szefowi prokuratury wojskowej Krzysztofowi Parulskiemu. Według naszej wiedzy, ten plan nie został przyjęty z entuzjazmem.
Podobno wtedy właśnie miało nastąpić gwałtowne ochłodzenie relacji Pasionek - Parulski. Pasionek złożył skargę na Parulskiego. Jego zdaniem, Parulski w niewystarczający sposób pomagał mu w sprawach delegacji do Moskwy.
Prokurator Generalny Andrzej Seremet zażądał wyjaśnień od szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej w sprawie zawieszonego śledczego Marka Pasionka. Rozmawiał telefonicznie z Krzysztofem Parulskim. Poprosił o przedstawienie powodów zawieszenia prokuratora Pasionka. Jak powiedział prokurator Maciej Kujawski z PG, decyzja o zawieszeniu jednego z prokuratorów nie była konsultowana z Prokuraturą Generalną, dlatego Andrzej Seremet zwrócił się o przedstawienie jej powodów.
Spodziewamy się odpowiedzi Naczelnej Prokuratury Wojskowej w najbliższym czasie. Dziś albo najdalej w poniedziałek - powiedział Maciej Kujawski.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA