fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2011

Radio Watykan ocenia wybory w Polsce

Polacy obdarzyli drugim mandatem premiera Donalda Tuska, lidera liberalnej i proeuropejskiej Platformy Obywatelskiej, przede wszystkim za sukcesy rządu w dziedzinie gospodarki. Tak wyniki wyborów w Polsce interpretuje Radio Watykańskie, które o skomentowanie ich poprosiło Luigiego Geninazziego, publicystę i znawcę spraw polskich.
Geninazzi podkreślił, że po raz pierwszy od upadku komunizmu ustępujący rząd uzyskał poparcie większości wyborców. Jest to tym bardziej trudne w momencie aktualnego kryzysu, dodał włoski publicysta, który jako wysłannik katolickego dziennika Avvenire śledzi wydarzenia w naszym kraju od strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku.
Polska jest w tym momencie jedynym krajem Unii Europejskiej, któremu udało sie uniknąć recesji i który utrzymuje wysoki wskaźnik rozwoju - podkreślił Geninazzi. Sukces Ruchu Palikota tłumaczy on autorytetem, jakim nadal cieszy się kościół w Polsce. To może niektórych denerwować. Zeświecczenie, które nie ominęło Polski, prowadzi do pewnych zjawisk, jak prowokacyjny nieco antyklerykalizm tego ruchu, uważa włoski publicysta.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA