fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Polska może zyskać w telekomunikacyjnej hierarchii

ROL
Staraniem Ministerstwa Infrastruktury nasz kraj po raz pierwszy będzie promowany na jednej z największych konferencji telekomunikacyjnych świata. Celem jest kreowanie pozytywnego obrazu Polski i umożliwienie naszemu krajowi odegrania większej roli w organizacji trzęsącej rynkiem telekomunikacyjnym.
Na 100 mkw. powierzchni około dziesięciu osób stałego personelu podczas październikowej konferencji Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ang. ITU) w Genewie ma kreować pozytywny obraz Polski i umożliwić jej odegranie większej roli w organizacji trzęsącej rynkiem telekomunikacyjnym.
– Pawilony narodowe stanowią kluczowe wydarzenie podczas ITU Telecom World 2011. Będą okazją do zaprezentowania rodzimych technologii oraz rozwiązań telekomunikacyjnych. Równie ważna jest perspektywa pokazania możliwości inwestycyjnych, jakie oferuje Polska – mówi Magdalena Gaj, wiceminister resortu infrastruktury.
Koszty wynajęcia powierzchni i budowy pawilonu szacowane są na przeszło pół miliona złotych. Większą część wezmą na siebie komercyjni partnerzy, wśród których są m.in. Telekomunikacja Polska, Netia i Play.
– Telekomunikacji Polskiej nie mogło zabraknąć. Jesteśmy członkiem ITU, aktywnie uczestniczymy w spotkaniach i dyskusjach o europejskich standardach w branży telekomunikacyjnej i IT. Mamy dzięki temu realny wpływ na ich kształt – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, dyr. ds. komunikacji grupy TP. – Chcemy być i jesteśmy obecni w wydarzeniach ważnych dla naszego kraju, widocznych w Europie i na całym świecie. Dlatego jesteśmy m.in. partnerem Euro 2012 i polskiej prezydencji w UE – dodaje. Na pozytywne konotacje wizerunkowe imprezy powołują się także inni partnerzy.
– To dla nas okazja pokazania się jako jednego z najbardziej liczących się operatorów na polskim rynku. Jestem zwolenniczką udziału w wydarzeniach, które dają szansę na nawiązywanie i pielęgnowanie relacji, nawet jeżeli to się nie przekłada bezpośrednio na biznes – mówi Małgorzata Zakrzewska, dyr. ds. relacji korporacyjnych w P4, operatorze sieci Play. Po cichu operatorzy mówią także, że nie mniej ważny jest dla nich aspekt dobrych relacji z Ministerstwem Infrastruktury, które jest gospodarzem  imprezy. To, jaką inicjatywę legislacyjną podejmie, już całkiem realnie przekłada się na ich biznes.
Według osób obeznanych z celami ministerstwa udział w konferencji to jeden z elementów aktywności międzynarodowej resortu, która znacznie wzrosła po objęciu stanowiska wiceministra przez Magdalenę Gaj. Dzięki jej staraniom Polska w ubiegłym roku weszła do rady ITU. Na tym ambicje resortu ponoć się nie kończą. W ITU jest wiele stałych stanowisk we władzach naczelnych czy komitetach, które mogłyby przypaść Polakowi. Ministerstwo chce nie tylko działać samo, ale również wciągnąć do organizacji więcej polskich członków (dzisiaj są nimi tylko Telekomunikacja Polska i Polkomtel). Silniejsza obecność przedstawicieli naszego kraju w ITU to możliwość wywarcia większego wpływu na rozwój globalnego rynku telekomunikacyjnego. Praktycznym przykładem są starania Polski o zmianę międzynarodowego regulaminu radiokomunikacyjnego, która ułatwiłaby budowę w Polsce nowoczesnych sieci LTE.
Na zaproszenie Ministerstwa Infrastruktury przedsięwzięcie wspierają: Telekomunikacja Polska S.A., Netia S.A., Comarch S.A., Cyfrowy Polsat S.A., P4 sp. z o.o., Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o., Oxycom S.A
rpkom.pl jest partnerem medialnym Pawilonu Polskiego w Genewie
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA